Treść artykułu

Zasady funkcjonowania bibliotek podczas pandemii

Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii nie wprowadziło zmian do zasad funkcjonowania bibliotek. Obowiązują dotychczasowe obostrzenia.

Godziny otwarcia od 24 maja 2021 r.

Biblioteka w Jabłonnie
Poniedziałek 10:30-18:30
Wtorek-Czwartek 9:00-17:00
Piątek 8:00-16:00
Filia w Chotomowie
Poniedziałek – 12:00-18:00
Wtorek-Czwartek – 10:00-18:00
Piątek – 8:00-16:00

Z uwagi na warunki lokalowe oraz mając na uwadze bezpieczeństwo czytelników i pracowników biblioteki funkcjonowanie naszych dwóch placówek będzie odbywać się z zachowaniem  następujących zasad:

1. W bibliotece, w wydzielonym miejscu, może przebywać tylko jeden czytelnik w maseczce. Pozostali powinni czekać na zewnątrz lokalu w odległości przynajmniej 1,5 m od siebie.
  2. Możliwe będzie wypożyczanie i zwrot pozycji książkowych przez okienko podawcze w osłonie z pleksi. Zwracane książki czytelnik przekazuje bibliotekarzowi, który zdejmuje je po kolei z konta.
  3. Po każdym przyjęciu książek powinien być zdezynfekowany czytnik i blat. Bibliotekarz, który przyjął książki odnosi je w miejsce ich składowania.
  4. Zwracane książki będą poddane 3–dniowej kwarantannie.
  5. Sala biblioteczna i czytelnia będą wyłączone z użytkowania przez czytelników. Nie będzie możliwy wolny dostęp do księgozbioru.
  6. Książki mogą być udostępniane jedynie przez pracownika biblioteki BEZ WOLNEGO DOSTĘPU DO PÓŁEK, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.
  7. Zachęcamy do korzystania z wrzutni, wystawionej przy głównym wejściu do GCK w Jabłonnie.

Zachęcamy do rezerwacji przez katalog biblioteki lub zamówień mailem, telefonicznie

Kontakt do naszych placówek:

Biblioteka w Jabłonnie –  22 7824891 (bibjab@wp.pl)
Filia w Chotomowie – 22 774-16-87 (chotomow@biblioteka-jablonna.eu)