Treść artykułu

Zapraszamy na Koncert muzyki hiszpańskiej i portugalskiej – 13.05.2023 godz. 19.00

13 maja 2023 r. o godzinie 19.00 zapraszamy na koncert muzyki hiszpańskiej i portugalskiej w wykonaniu Carmen Azuar, Michała Kaszubowskiego i Tomasza Kaszubowskiego.

Carmen Azuar 

Studiowała nauki humanistyczne i aktorstwo w Hiszpanii. W latach 90-tych wyruszyła w drogę z Madrytu do Warszawy zabierając ze sobą ciepło, hiszpański temperament i pasję do sztuki. W Warszawie odbyła dwuletni staż podyplomowy w Szkole Teatralnej (wtedy PWST), kształciła głos i zaczęła tworzyć spektakle łączące teatr, poezję i muzykę. Jest muzycznym samoukiem. Brała udział w licznych festiwalach i występowała na desakch teatrów w Polsce, Hiszpanii, Maroku, Rosji, Słowacji, na Węgrach i Białorusi oraz w polskich filmach m.in. „Persona non grata” Krzysztofa Zanussiego, czy „Ederly” Piotra Dumały. Śpiewa, komponuje piosenki, recytuje i tworzy spektakle. Akompaniuje sobie na gitarze i na innych instrumentach (charango, kastaniety, perkusja ręczna).

Muzyka i teatr są jedną z największych jej pasji, ale największą jest życie. „Caminos del Sur. Drogi Południa” to jej pierwsza płyta. W niej zawarła swoje emocje i przeżycia, towarzyszące jej w drodze z Hiszpanii do Polski i przez te wszystkie lata.

MICHAŁ KASZUBOWSKI

Michał Kaszubowski – ur. w Warszawie, zamieszkały w Ciechanowie pianista i pedagog. Absolwent PSM I i II st. w Mławie, gdzie kształcił się m.in. pod kierunkiem  Tadeusza Hofmana. Studia muzyczne ukończył w Akademii Muzycznej im Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu prof. Mariusz Drzewickiego. Jest również absolwentem wydz. wychowania muzycznego Uniwersytetu  Śląskiego w Katowicach (filia w Cieszynie). Brał udział w warsztatach i seminariach zarówno klasycznych jak i jazzowych. Z powodzeniem wykonuje muz. rozrywkową, jazzowa i klasyczną. Na co dzień prowadzi klasy fortepianu w Szkołach Muzycznych.  Brat gitarzysty Tomasza Kaszubowskiego i historyka Piotra Kaszubowskiego.

TOMASZ KASZUBOWSKI

Swoją przygodę z gitarą rozpoczął w szkole muzycznej w Ciechanowie w klasie C. Kosturkiewicza, którą kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Warszawie w klasie R. Bałauszki i L. Potasińśkiego. Warszawską Akademię Muzyczną ukończył w klasie R. Bałauszki. Jest laureatem I nagrody Warszawskiego Konkursu Gitarowego w 1993 roku. W latach 1995-96 zdobył wyróżnienia na Międzynarodowych Konkursach Gitarowych w Krynicy, a w 1999 roku został wyróżniony na Międzynarodowych Spotkaniach Gitarzystów w Gdańsku. Jako akompaniator wykonawców odnosił sukcesy na wielu przeglądach poezji śpiewanej. W 2008 roku został uhonorowany medalem St. Ostoi-Kotkowskiego. Jego wieloletnie zainteresowania muzyką latynoską zaowocowały napisaniem pracy badawczej na temat narodowych tańców argentyńskich. Ma w dorobku nagranie dwóch płyt: „Los Navarros” (2000) oraz „Aires Latinos” (2006). Jest autorem wielu kompozycji gitarowych oraz aranżacji. Jako pedagog, prowadzi klasy instrumentalne w Szkołach muzycznych.