Treść artykułu

Recital Danuty Stankiewicz “Groszki i róże. I nie tylko” – Relacja

W dniu 9 maja 2021 r. (niedziela) o godzinie 17.00 Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego rozpoczęła obchody 18.edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 2021, który odbywa się pod hasłem: Znajdziesz mnie w bibliotece.

Był to koncert Danuty Stankiewicz pt. Groszki i róże. I nie tylko, połączony z promocją najnowszej płyty artystki Groszki i róże. Na płycie tej znalazły się piosenki zmarłej niedawno Ewy Demarczyk. Ta płyta to hołd oddany tej niezwykłej artystce  Druga część koncertu składała się z różnorodnych piosenek z poprzednich płyt. Danuta Stankiewicz nagrała w sumie 350 piosenek, wydała 30 płyt solowych, ponad 150 składanek muzycznych, zagrała prawie 10 tysięcy koncertów w Polsce i w ponad 30 krajach świata.

Ze względu na pandemię i związanymi z nią obostrzeniami, w koncercie uczestniczyła niewielka liczba  osób, ale całość tego spotkania muzycznego transmitowana była na żywo,  na FB Urzędu Gminy, Biblioteki w Jabłonnie i Biblioteki w Chotomowie.

Podczas koncertu w jabłonowskim pałacu Danuta Stankiewicz zaprezentowała się jako w pełni dojrzała, wszechstronna artystka, dla której bardzo ważny jest przekaz tekstu. Największą dla nas radością był wielki aplauz zadowolonej  publiczności. A to najważniejsze.

W dniu dzisiejszym, 10 maja 2021 – kolejny dzień Tygodnia Bibliotek, czyli spotkanie z Filipem Borowskim, który przybył do naszej Biblioteki by nagrać spotkanie on-line. Było ono transmitowane na żywo o godzinie 11.00 na FB Biblioteki w Jabłonnie.

Aktor zaprezentował twórczość dwóch wybitnych poetów, Patronów Roku 2021 – Cypriana Kamila Norwida i Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Na zakończenie aktor zaprezentował autorski wiersz  poświęcony matce.

Przed nami kolejne dni Tygodnia Bibliotek. W dniu 11 maja, o godzinie 9.00 –  Hanna Niewiadomska i jej Bajczytanki Pani Hanki. 12 maja, godzina 9.00 – Wójt Gminy Jabłonna Czyta Dzieciom. 13 maja, również godzina 9.00 – Marek Dąbrowski czyta swoje wiersze dla dzieci. Na koniec tygodnia, w piątek 14 maja, o godzinie 11.00 aktor Robert Tondera zaprezentuje twórczość prozatorską kolejnego Patrona Roku 2021, Stanisława Lema. Zapraszamy w tych wymienionych dniach i godzinach na FB Biblioteki w Jabłonnie i Filii w Chotomowie.

Anna Czachorowska
GBP w Jabłonnie