Treść artykułu

“Festiwal Nauki z pałacem w tle” 2020

Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie  serdecznie zaprasza na swoje stoisko w dniu 27.09.2020r. (niedziela ) w godzinach 12.00 – 16.00 przed Pałacem w Jabłonnie, ul. Modlińska 105.
Szanowni Państwo, mamy zaszczyt po raz kolejny gościć na Festiwalu „Nauka z Pałacem w tle”. W tym roku spotykamy się w dniu 27 września 2020 r., w niedzielę. W godzinach 12.00-16.00 będą dwie wspaniałe autorki, przyjaciółki naszej Biblioteki. Są zawsze z nami od wielu lat, goszcząc przy naszym stoisku, głównie na „Święcie Gminy Jabłonna”. W tym roku naszymi gośćmi podczas Festiwalu „Nauka z Pałacem w tle” będą:
Marta Berowska – polska poetka, autorka książek  (głównie podania i legendy) oraz słuchowisk dla dzieci i młodzieży. Autorka kilku tomików poezji oraz tekstów do książeczek dla najmłodszych, także reportaży i artykułów o tematyce społecznej, które ukazywały się na łamach pism, m.in. miesięcznika katolickiego „Ziarno”. Jej wiersze tłumaczono na język angielski, czeski, ukraiński, serbski i serbołużycki. Uhonorowana wieloma nagrodami poetyckimi, m.in. Złotym Laurem Jana z Czarnolasu, Nagrodą im. Józefa Ignacego Kraszewskiego, Lurem Miedzianego Amora.

Hanna Niewiadomska – polska poetka, autorka znanych „Bajczytanek Pani Hanki”. Do tej pory ukazały się cztery części Bajczytanek, było sześć  ich wznowień. Jej wiersze można znaleźć w szkolnych podręcznikach, jak również w materiałach dydaktycznych dla nauczycieli. W jej dorobku są również teksty piosenek  (m.in. w repertuarze Dziecięcego Zespołu „Szachraj”), a także sztuka teatralna dla dzieci pt. „Leśny biwak”. Jest dumną posiadaczką tytułu „Przyjaciel Przedszkolaka” i „Przyjaciel Dzieci”.

 

Obydwie Panie będą podpisywały swoje książki, Pani Hanna swoje „Bajczytanki Pani Hanki”, Pani Marta swoją najnowszą, wydaną w tym roku książkę „Polskie Legendy i Podania”. Poza rozmowami z czytelnikami, będą też przeprowadzone przez Martę Berowską „Warsztaty Literackie” dla dzieci i młodzieży.

Poza tym, na naszym stoisku nie zabraknie ciekawych książek i zakładek do książek (do rozdania).

Serdecznie zapraszamy całe rodziny !!!

GBP w Jabłonnie