XIX Światowe Dni Poezji


   Z okazji Światowego Dnia Poezji - Wszystkim Poetom   i Poetkom Świata Wszystkiego Najpiękniejszego. Szczególne Życzenia i pozdrowienia  kierujemy do dalekiej Kolumbii, do Pana Winstona Moralesa Chavarro, który zaszczyci swoim przybyciem Obchody 70 lecia istnienia naszej Biblioteki. Na uroczystość zapraszamy w dniu  16 maja 2019 r. do Pałacu w Jabłonnie. Szczegóły wkrótce:)

   Winston Morales Chavarro to kolumbijski poeta, publicysta i prozaik. Laureat licznych nagród literackich krajowych i międzynarodowych. Profesor zwyczajny na Uniwersytecie w Cartagena de Indias. Jednym z głównych wątków twórczości literackiej Winstona Chavarro jest zainteresowanie rzeczywistością wykraczającą poza świat materialny. Poszukuje nowych, metafizycznych, ukrytych prawd, niedostępnych z punktu widzenia racjonalnego. Jest pod wyraźnym wpływem twórców epoki romantyzmu, rolę poety postrzega jako wieszcza (Jego wielki autorytet to Wiliam Blake).

 

 

 

Więcej…
 

Wiosenna wizyta w Bibliotece


  Podczas spotkania w bibliotece (21.03.2019 r.), dzieci zapoznały się z dwiema książkowymi historiami. "Muzyka pana Moniuszki" - Wandy Chotomskiej, to opowieść o życiu i twórczości Stanisława Moniuszki, druga Mateusza Galicy,  to pouczająca opowieść o Wiercipiętku, który z ciekawością poznaje otaczający go świat.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Wycieczka do Biblioteki w Chotomowie


  W poniedziałkowe przedpołudnie (18.03.2019 r.) chotomowską bibliotekę odwiedziły dzieci z Gminnego Przedszkola. Podczas przemiłego spotkania dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, co można robić w bibliotece i jak zostać czytelnikiem. Dzieci obejrzały książki z kącika dla najmłodszych i wysłuchały książkowej opowieści o wizycie Kamyczka w bibliotece. Na koniec p. bibliotekarka otrzymała wiosenne kwiatki, a goście ciasteczka.

 

TANYA VALKO gościem Biblioteki w Jabłonnie - relacja


   W dniu 9 marca 2019 r. (sobota) w sali widowiskowej GCKiS w Jabłonnie odbyło się spotkanie autorskie z Tanyą Valko, autorką bestsellerowej „Arabskiej sagi”. Sukces tej serii skłonił autorkę do napisania „Azjatyckiej sagi”, która jest kontynuacją losów bohaterów poprzedniego cyklu. Książki te cieszą się dużym uznaniem naszych czytelników, są bardzo chętnie wypożyczane w szczególności przez nasze czytelniczki.

 

Informator Stolicy - o naszym spotkaniu

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 3 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting