Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zaprasza na koncert z okazji XII Światowego Dnia Poezji - w wykonaniu Moniki Lidke.

Monika Lidke - wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Pochodzi z Lubina, a obecnie mieszka w Londynie. Jej ekscytująca, świeża i oryginalna muzyka, (jazz i folk połączony z francuskimi i polskimi akcentami oraz latynoamerykańskimi dźwiękami) trafia do serc słuchaczy.

Więcej…
 

 

10 maja (wtorek) Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie udało się zgrabnie połączyć kilka ważnych wydarzeń. W ramach Tygodnia Bibliotek zawarła się akcja Cała Polska Czyta Dzieciom wraz z akcją Dzieci Dzieciom i przybliżeniem naszym najmłodszym czytelnikom kultury hiszpańskiej. Oprócz naszych stałych gości (przedszkolaków z Bajkowego Domu) na głośne czytanie przyszli także uczniowie ze SP im. Armii Krajowej, których opiekunem jest p. Elżbieta Bziuk.

Dzieci wysłuchały opowiadania Wandy Chotomskiej pt.:?Bajka o żyrafie, która kupiła kapelusz?, które przeczytał - nie kto inny, tylko najbardziej hiszpański Polak (lub polski Hiszpan) ? Conrado Moreno.

Uczniowie z klasy III d przygotowali dla przedszkolaków hiszpański taniec. Wyposażonym w wachlarze i kastaniety trzecioklasistom nie mógł się oprzeć sam Conrado i spontanicznie dołączył do tańca. Oprócz czytania, nasz wyjątkowy gość opowiadał o zwyczajach i kulturze Hiszpanii. Ponadto uczył m.in. podatawowego kroku flamenco, najczęściej używanych zwrotów w języku hiszpańskim, zachowań torreadora na corridzie.

Spotkanie należy zaliczyć do wyjątkowo udanych, gdyż wszyscy nasi goście (przedszkolaki, uczniowie, panie nauczycielki i Conrado Moreno) opuścili mury biblioteki z uśmiechem na twarzy.

 

W dniach 28.02. ? 05.03 2011 trwała ogólnoeuropejska kampania, skierowana przede wszystkim do osób starszych, promująca Internet i korzystanie z jego różnych możliwości.

Koordynatorem polskiej edycji jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, realizująca Program Rozwoju Bibliotek.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119120następnaostatnia»

Strona 117 z 122
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting