Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 
 

REGULAMIN

 


 

 

 

 

 

     Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie przy współpracy Gminnego Centrum Kultury i Sportu zorganizowała w dniu 31 maja 2007 roku wyjątkowy wieczór poetycki.

Gościem wieczoru była znakomita poetka, MARIA ŁOTOCKA, wiceprezes Polskiej Sekcji Literackiej przy Związku Pisarzy Litwy i członek Związku Literatów Polskich.

Więcej…
 

W niedzielny wieczór 1 kwietnia 2007 r. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie odbył się koncert pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Wysłuchaliśmy utworów poetyckich Karola Wojtyły. Wiersze czyta Krystyna Czubówna.

Autorką scenariusza koncertu jest Anna Czachorowska, legionowska poetka, dyrektor Gminnejj Biblioteki Publicznej w Jabłonnie.

Więcej…
 

8.10.2006 odbyło się uroczyste nadanie Bibliotece imienia ks. Jana Twardowskiego i otwarcie wystawy poświęconej pamięci Ks. Jana.

Wybór księdza Jana Twardowskiego na patrona biblioteki jest nie tylko wyrazem hołdu dla życia Księdza Jana i uznania dla Jego twórczości, lecz także konsekwencją wspólnych działań Anny Czachorowskiej - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej i poety w ostatnim okresie jego życia. Efektem tej współpracy było wydanie przez Bibliotekę tomiku Jego poezji, pt.: "33 wiersze". Idea objęcia patronatem biblioteki znalazła aprobatę i błogosławieństwo poety.

Biblioteka zamierza przybliżać czytelnikom spuściznę literacką Księdza Jana poprzez wydzielenie specjalnego zbioru Jego twórczości, opracować i recenzji jej dotyczących.

 

Spotkanie, mające na celu promocję książki "Harry Potter i Książę Półkrwi" zgromadziło niemal setkę dzieci z okolicznych szkół. Fragment opowiadania przeczytała Krystyna Czubówna, wprowadzając wszystkich w tajemniczy klimat książki. Pomocą ku temu była także dekoracja, własnoręcznie przygotowana przez dzieci. Sala GCKiS przemieniła się w mroczne miejsce, dzięki pająkom zwisającym na ścianach.. Spotkanie było także okazją do przeprowadzenia konkursu ze znajomości przygód Harrego. Pytania ułożyły dzieci z Caritasu, a dodatkowy quiz przygotowała p. Ilona Kucińska.

Dla każdego był to niezapomniany dzień, co szczególnie odczuli rodzice, których pociechy wcale nie miały ochoty wracać tak szybko do domu.. :)

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118następnaostatnia»

Strona 117 z 118
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting