Spotkania autorskie z Elżbietą Bednarczyk


  30.10.2018 r. odbyły się trzy spotkania z Panią Elżbietą Bednarczyk. Autorka książek dla dzieci (w swoim dorobku   ma także wiersze dla dorosłych, prozę i sztuki teatralne) przyjechała do Jabłonny z Częstochowy, gdzie zatrzymała  się  na krótki czas. Na co dzień, od blisko 30 lat, mieszka w Zachodniej Australii, w mieście Perth. Uczestnikami trzech spotkań było ok. 400 dzieci z jabłonowskiej i dwóch chotomowskich szkół podstawowych.

Więcej…
 

XI Festiwal Poezji Słowiańskiej


   W dniu 26 października 2018 r. Gminna Biblioteka Publiczna im ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, już po raz jedenasty uczestniczyła w Festiwalu Poezji Słowiańskiej. Tym razem spotkanie odbyło się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Chotomowie dla uczniów klas gimnazjalnych. 

Więcej…
 

Międzynarodowy Festiwal Sztuk - relacja


Międzynarodowy Festiwal Sztuk „Stepnaya Lira”

 "W dniach 18 - 22 września 2018 r. miałam zaszczyt uczestniczyć w II Międzynarodowym Festiwalu Sztuk w Rosji. Program tego Festiwalu był bardzo bogaty. Uroczyste otwarcie odbyło się w dużej Sali Domu Kultury w Kubaniu, oddalonego ok. 300 km od Rostowa nad Donem. 

 

Więcej…
 

Międzynarodowe Spotkania Literackie - relacja


Międzynarodowe Spotkania Literackie – Banja Luka 2018

"W dniach 13 - 17 września 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Pisarzy Serbskich, uczestniczyłam w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska).  Uroczyste otwarcie tego Literackiego Festiwalu odbyło się Banskim Dvorze w Banja Luce, w dniu 13 września. 

 

 

 Fot. Otwarcie Festiwalu. Pani Anna Czachorowska czyta swój wiersz pt. "Czas Boży"

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting