13. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego


18 stycznia 2019 r. przypada 13. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, Patrona naszej Biblioteki.

 13 lat temu na spotkanie z Bogiem odszedł niezwykły kapłan, niezwykły poeta, niezwykły człowiek. Człowiek o niebywałym smaku literackim i subtelnym poczuciu humoru. Przez krytyków nazywany „poetą uśmiechu”, „poetą uśmiechniętego Chrystusa”, „Świętym Franciszkiem literatury".Sam siebie nazywał „Kapłanem maluchów i dorosłych „w kratkę”, „Janem od Biedronki”.

 


 Biblioteka zaprasza w piątek (18.01.2019 r.) na spotkanie z Panem Stanisławem Grabowskim, który opowie młodzieży o życiu i twórczości ks. Jana Twardowskiego.
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Orła Białego
w Chotomowie, godzina 11:00.

 

 

 

 

Więcej…
 

Certyfikat dla dyrektor Anny Czachorowskiej  Argentyński Certyfikat uczestnictwa dla Anny Czachorowskiej - dyrektor GBP w Jabłonnie w książce "Una historia por una sonrisa - Volumen 3" z wierszem "Imposible" ("Niemożliwe").

 

Grudniowy Festiwal Poetycki w Belgradzie


 W drugiej połowie grudnia 2018 r. w Belgradzie odbywał się dwudniowy Festiwal Poetycki „Niegoszowe Wieczory Poezji” Na zaproszenie wydawnictwa „Stampar Makarije” oraz czarnogórskich poetów: Radomira Uljarevića i Milutina Mićovića uczestniczyła w nim dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, Anna Czachorowska.         

Fot. Aula Narodowego Uniwersytetu w Belgradzie.

Więcej…
 

Życzenia noworoczne


 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 7 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting