Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

 
  Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w większości krajów od 1996 roku. Ustanowiono go rok wcześniej na 28. sesji Konferencji Generalnej UNESCO (na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców), w celu promocji czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej.

 

       Zachęcamy do obejrzenia poniżej:

Blog prowadzony przez Winstona Moralesa Chavarro 

Więcej…
 

Wielkanoc2019aaa

 

Tydzień Bibliotek 2019 -  Zapraszamy

  

   Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja organizuje Tydzień Bibliotek - ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i biblioteki. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnienie książek i czytelnictwa, a także podkreślenie roli, jaką pełnią biblioteki i bibliotekarze w poprawie jakości życia i edukacji. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem #biblioteka. Hasło zostało wybrane przez okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Uzasadnienie:
Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usługi zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

  Nasza Biblioteka bierze udział w tej akcji i rozpoczyna od 6 maja otwarciem wystawy, poświęconej Stanisławowi Moniuszce. W programie przygotowanym na ten tydzień, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wydarzeń m.in. spektakle teatralne dla dzieci, spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, warsztaty filozoficzne dla młodzieży. 16 maja w czwartek - Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego obchodzi Jubileusz 70-lecia działalności. Zapraszamy serdecznie naszych Czytelników na Jubileuszowe spotkanie autorskie z kolumbijskim poetą Winstonem Moralesem Chavarro.

Winston Morales Chavarro to kolumbijski poeta, publicysta i prozaik. Laureat licznych nagród literackich krajowych i międzynarodowych. Profesor zwyczajny na Uniwersytecie w Cartagena de Indias. W swojej twórczości literackiej porusza tematy związane z filozofią i mitologią. Jego poezja bada historię mitu i tajemnicy ludzkiego życia. Jego teksty zostały przetłumaczone na język francuski, angielski, niemiecki, włoski i polski. Znajdują się w licznych antologiach krajowych i zagranicznych.

Więcej…
 

Konkurs plastyczny "Muzyka Pana Moniuszki"


  Biblioteka w Jabłonnie serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w Gminnym Konkursie plastycznym "Muzyka Pana Moniuszki".

  Zachęcamy do skorzystania z książki Wandy Chotomskiej pt. "Muzyka Pana Moniuszki", która jest dostępna w Bibliotece w Jabłonnie i filii w Chotomowie.

 

 

 

 Na stronie "Muzykoteka Szkolna"

  o Stanisławie Moniuszko  

 

 

 

 

 

 

 

Regulamin Konkursu

Formularz zgłoszeniowy

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 1 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting