Wydarzenia kulturalne
Relacja z XV Światowego Dnia Poezji w Jabłonnie

Rok 2015 to już XV edycja Światowych Dni PoezjiRedaktor Naczelny ?Poezji Dzisiaj?, Aleksander Nawrocki, ponownie odwiedził Gminną Bibliotekę Publiczną w Jabłonnie przybliżając naszym czytelnikom słowo pisane w najpiękniejszym i najulotniejszym ujęciu ? w poezji. Przeczytał kilka wierszy, opowiedział o swojej książce a całość okrasił humorystycznymi anegdotami.

Tegoroczne Jabłonowskie Spotkania z Poezją uświetnił zespół Ramonki* (po polsku Rumianki) - cztery młode, utalentowane wokalistki z Brześcia, które oczarowały publiczność delikatnym a zarazem charyzmatycznym występem. Ramonki  zabrały słuchaczy w niezwykłą podróż zmysłów ? od wzniosłych, lirycznych, przypominających chór gregoriański utworów, po współczesną muzykę rozrywkową.

Z niecierpliwością czekamy na kolejne Jabłonowskie Spotkania z Poezją, czym znowu nas zaskoczy??

Więcej zdjęć
 
Zaproszenie na Wieczór Poetycko-Muzyczny Anny Osmakowicz (18.04.2015 r.)
Więcej…
 
Zaproszenie na Światowy Dzień Poezji (13.04.2015 r.) do biblioteki w Jabłonnie

W tym roku obchodzimy jubileuszowy już XV Światowy Dzień Poezji UNESCO. Po raz pierwszy zorganizowano go w Paryżu w roku 2000. Jednym z jego uczestników był Aleksander Nawrocki ? poeta z Warszawy, właściciel Wydawnictwa Książkowego IBIS, redaktor naczelny i wydawca znanego w kraju i zagranicą czasopisma literackiego ?Poezja Dzisiaj?. To on postanowił zorganizować Światowy Dzień Poezji w Polsce pod patronatem UNESCO.

Polska edycja budzi duże zainteresowanie nie tylko wśród zagranicznych pisarzy lecz także u polskich literatów mieszkających na obczyźnie. Pierwszy raz w Polsce obchody Światowego Dnia miały miejsce w 2001 r. W roku 2008 włączyła się do nich Biblioteka w Jabłonnie, rozpoczynając tym samym cykl ?Jabłonowskich Spotkań z Poezją?.

Więcej…
 
Czytam W podróży... Herberta (24.03.2015 r.)

Wczoraj (24.03) zachęcaliśmy państwa do podróży w świat poezji
Zbigniewa Herberta. Warto jednak czytać poezję nie tylko od święta

Jeśli wybierasz się w podróż niech będzie to podróż długa 
wędrowanie pozornie bez celu błądzenie po omacku 
żebyś nie tylko oczami ale także dotykiem poznał szorstkość ziemi 
i abyś całą skórą zmierzył się ze światem...

Zbigniew Herbert,
Podróż (fragment)


 

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 29
Free joomla themes