Wydarzenia kulturalne
Jabłonowskie Spotkania z Poezją - relacja

Jabłonowskie Spotkania z Poezją - relacja


W pałacu w Jabłonnie 29 listopada (niedziela), w ramach Jabłonowskich Spotkań  z  Poezją, Gminna  Biblioteka Publiczna gościła znakomite osobowości ze świata  kultury.
Spotkanie prowadziła Magdalena Koperska, prezes wydawnictwa Anagram a jej  rozmówcą  był Rafał T.  Czachorowski ? poeta, prezes Fundacji Duży Format,  prowadzący Literacki  wolny eter w Radiu Wnet.
Rozmowa przeplatana była pieśniami operowymi, ariami i operetkami* w  wykonaniu  Magdaleny Kunce,  której głos (sopran koloraturowy) jest doceniany na  wielu europejskich  scenach.

Więcej…
 
Jabłonowskie Spotkania z Poezją

Jabłonowskie Spotkania z Poezją - zaproszenie

 

Niestety, z przyczyn niezależnych od naszej Biblioteki, spotkanie z p. Ernestem Bryllem, które miało się odbyć  29   listopada, będzie miało miejsce w innym terminie. Jednakże  w  zamian za to, chcielibyśmy państwa zaprosić  na    spotkanie z  Rafałem T. Czachorowskim - poetą i  prozaikiem, a także śpiewaczką operową  Magdaleną Kunce   (sopran koloraturowy).
Serdecznie zapraszamy: 29 listopada (niedziela), godzina 17.00 Pałac w Jabłonnie (wstęp wolny).

 
Wieczór wspomnień w Chotomowie relacja

Poetycki Wieczór Wspomnień w Chotomowie - relacja

 

7 listopada 2015 r. Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie we współpracy z Filią GCKiS w Chotomowie zorganizowała wieczór wspomnieniowy poświęcony zmarłej tragicznie aktorce ? Małgorzacie Gudejko-Masalskiej. Tym razem, spotkanie w ramach cyklu ?Jabłonowskie Spotkania z Poezją?, miało miejsce w sali widowiskowej Filii GCKiS w Chotomowie, przy ul. Partyzantów 27.

Małgorzata Gudejko-Masalska, mieszkanka Chotomowa była aktorką, piosenkarką, prezenterką telewizyjną, lektorką radiową i ? poetką.  

 

 

 

Więcej…
 
Wieczór wspomnień w Chotomowie

Poetycki Wieczór Wspomnień w Chotomowie - zaproszenie


7 listopada 2015 r. (sobota) zapraszamy do Chotomowa, na wieczór wspomnieniowy poświęcony pamięci Małgorzaty

Gudejko-Masalskiej.

Małgorzata Gudejko-Masalska (1958-2012) ? aktorka, poetka, piosenkarka. Absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie, od 2011 roku aktorka Studia Teatralnego im. Jacka Woszczerowicza, na scenie śpiewała również z powodzeniem poezję i piosenki z własnymi tekstami. Najbardziej zapamiętamy ją z roli tytułowej Pani Dulskiej w spektaklu "Moralność Pani Dulskiej", którego premiera odbyła się na deskach Sceny Teatralnej Miasta Siedlce.

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 32
Free joomla themes