Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 

Dyplom honorowy dla Pani Anny Czachorowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

   Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

Wydarzenia kulturalne
Zaproszenie

Zaproszenie

 

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Pachurą, poetką i wokalistką, w Jabłonnie - 13.02.2016 o godz.  17.00  w sali  Gminnego  Centrum Kultury i Sportu, ul. Modlińska 102.

 
Film ze spotkania z Aleksandrem Dobą

Film ze spotkania z Aleksandrem Dobą

 

Nie tak dawno, bo 9 grudnia 2015 r. odbyło się w Chotomowie spotkanie z Aleksandrem Dobą, znanym w Polsce i na całym świecie podróżnikiem, który samotnie przepłynął Atlantyk. Dzięki staraniom naszej Biblioteki młodzież Gimnazjum im. Orła Białego w Chotomowie miała niepowtarzalną okazję spotkać się z Panem Aleksandrem Dobą i wysłuchać opowieści o przeżyciach i przygodach jakich doświadczył podczas samotnej wyprawy po wodach Atlantyku. Zachęcamy do obejrzenia kolejnego filmu z tego spotkania.

 ?Gimnazjaliści i podróżnik?

 
Spotkanie ze Stanisławem Grabowskim

Spotkanie ze Stanisławem Grabowskim


W związku z 10-tą rocznicą śmierci ks. Jana Twardowskiego, nasza Biblioteka    gościła   Stanisława  Grabowskiego ? pisarza, poetę, biografa a także prywatnie  długoletniego przyjaciela księdza.

W krótkiej pogadance dla uczniów klas szóstych szkoły podstawowej zarówno w Chotomowie jak i w Jabłonnie przybliżył sylwetkę ks. Jana, jego twórczość a także anegdoty z życia wzięte.

Uczniowie aktywnie brali udział w spotkaniu, zadawali mnóstwo pytań dotyczących ks. Twardowskiego jak i osoby p. Stanisława Grabowskiego.

Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania kilku wierszy ks. Jana, (zarejestrowanych na płycie CD) recytowanych przez samego autora, dzięki czemu uczniowie mogli poznać głos wielkiego poety jakim był patron naszej Biblioteki.

 

Więcej…
 
Spotkanie z Aleksandrem Dobą - relacja

Spotkanie z Aleksandrem Dobą - relacja

 

W dniu 9 grudnia 2015 roku  na zaproszenie  Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, przybył do nas  Pan  Aleksander Doba, emerytowany  inżynier mechanik  i wielki polski podróżnik, kajakarz, zdobywca i odkrywca.  Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 2015. National Geographic nadał mu tytuł Podróżnika Roku 2015. Kilka lat wcześniej otrzymał nagrodę podróżniczą Super Kolos  2011.

 

Wywiad z Aleksandrem Dobą

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 33
Free joomla themes