Wydarzenia kulturalne
Benefis Anny Czachorowskiej

Benefis poetycki Anny Czachorowskiej - relacja


   27 maja 2017 r. w sali widowiskowej ratusza miejskiego w Legionowie odbyła się niezwykła uroczystość. Pani Anna Czachorowska – dyrektor Gminnej Biblioteki im. ks. Jana Twardowskiego, bibliotekarka, poetka i animatorka kultury obchodziła 25–lecie pracy twórczej. W związku z tym świętem, otrzymała medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”- polskie odznaczenie resortowe nadawane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sześć lat temu wcześniej otrzymała również nadawaną przez MKiDN odznakę - „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Medal wręczali: Marzena Małek - radna Sejmiku Województwa Mazowieckiego i Zbigniew Milewski - prezes SPPT i wiceprezes ZLP, oddział warszawski.

 

 Film wspomnieniowy 

Stoję nad brzegiem … Benefis Anny Czachorowskiej

Więcej…
 
Promocja książki "Smaki Indii"

Promocja książki "Smaki Indii" Ewy Singh


Promocja książki ?Smaki Indii? Ewy Singh w szkołach chotomowskich i w PZSiPS w Legionowie.

W dniu 18 października b.r., na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, przybyli niezwykli goście z Indii, Ewa Singh wraz z mężem Shaki Singh oraz prezes wydawnictwa Anagram Magdalena Koperska.             

 

 

 

 Link do książki

 

 

Więcej…
 
Międzynarodowy Festiwal Poezji Słowiańskiej 2016 r.

Międzynarodowy Festiwal Poezji - relacja

 

IX Festiwal Poezji Słowiańskiej 2016 już za nami.

Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego bierze w nim czynny udział już po raz kolejny.  W dniu 15 października b.r. w sali widowiskowej Filii GCKiS w Chotomowie odbył się koncert poetycko ?muzyczny z udziałem artystów z Italii. Koncert prowadził główny organizator Festiwalu w Polsce, Aleksander Nawrocki ? poeta, prozaik, krytyk, wydawca, tłumacz, redaktor naczelny ?POEZJI dzisiaj?.

 

 Piszą o Nas

Więcej…
 
Wieczór poezji włoskiej w Chotomowie

Miedzynarodowy Festiwal Poezji - Zaproszenie

 

Biblioteka w Jabłonnie zaprasza na wieczór poezji włoskiej, który odbędzie się 15 października 2016 roku o godzinie 1700, w Sali Widowiskowej Filii GCKiS w Chotomowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 8 z 36
Free joomla themes