Wydarzenia kulturalne
XVI Światowe Dni Poezji w Jabłonnie

XVI Światowe Dni Poezji w Jabłonnie

 PLAKAT XVI SWIATOWY DZIEN POEZJI 2016
2 kwietnia 2016 roku Gminna Biblioteka w Jabłonnie miała   przyjemność być gospodarzem XVI   Światowych Dni Poezji.
Światowy Dzień Poezji został ustanowiony przez UNESCO. W Polsce obchodzony jest od 2000 roku. Na przekór swojej nazwie trwa sto dni. Cykl spotkań prowadzonych w wielu miejscach na świecie rozpoczął się w warszawskim Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza a kończy się w Atenach.

Więcej…
 
Światowy Dzień Poezji - 2016 r.

Poezja Grecka w Jabłonnie - zapraszamy


Pierwszy raz w Polsce obchody Światowego Dnia Poezji  pod patronatem UNESCO miały miejsce w 2001 r. W roku 2008 włączyła się do nich Biblioteka w Jabłonnie, rozpoczynając tym samym cykl ?Jabłonowskich Spotkań z Poezją?.

Bardzo serdecznie zapraszamy mieszkańców naszej Gminy i powiatu legionowskiego na XVI już edycję Światowego Dnia Poezji, która odbędzie się 2 kwietnia 2016 r. (sobota) w Sali Widowiskowej ?Domu Ogrodnika? w Jabłonnie (ul. Modlińska 102). Początek o godzinie 16:00.

Tym razem na zaproszenie naszej Biblioteki i p. Aleksandera Nawrockiego (organizator i prowadzący Światowy Dzień Poezji w Polsce) przybędą  poeci i muzycy z Grecji. 

Serdecznie wszystkich zapraszamy!

 

 

Program XVI Światowego Dnia Poezji UNESCO 

 

 
Spotkanie z Barbarą Pachurą

Walentynkowy koncert Barbary Pachury

 

13 lutego (sobota) 2016 r. w ramach Jabłonowskich Spotkań z Poezją, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zorganizowała dla swoich  Czytelników Walentynkowy Recital poezji śpiewanej w wykonaniu Barbary Pachury, pt.: ?Wygasłe Słowa".

 

 

"Recital Walentynkowy w Jabłonnie"

Więcej…
 
Zaproszenie

Zaproszenie

 

Zapraszamy na spotkanie z Barbarą Pachurą, poetką i wokalistką, w Jabłonnie - 13.02.2016 o godz.  17.00  w sali  Gminnego  Centrum Kultury i Sportu, ul. Modlińska 102.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 29
Free joomla themes