Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 

Dyplom honorowy dla Pani Anny Czachorowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

   Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

Wydarzenia kulturalne
Biblioteka w Jabłonnie już nie bezimienna

8.10.2006 odbyło się uroczyste nadanie Bibliotece imienia ks. Jana Twardowskiego i otwarcie wystawy poświęconej pamięci Ks. Jana.

Wybór księdza Jana Twardowskiego na patrona biblioteki jest nie tylko wyrazem hołdu dla życia Księdza Jana i uznania dla Jego twórczości, lecz także konsekwencją wspólnych działań Anny Czachorowskiej - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej i poety w ostatnim okresie jego życia. Efektem tej współpracy było wydanie przez Bibliotekę tomiku Jego poezji, pt.: "33 wiersze". Idea objęcia patronatem biblioteki znalazła aprobatę i błogosławieństwo poety.

Biblioteka zamierza przybliżać czytelnikom spuściznę literacką Księdza Jana poprzez wydzielenie specjalnego zbioru Jego twórczości, opracować i recenzji jej dotyczących.

 
Promocja książki - Harry Potter i Książę Półkrwi

Spotkanie, mające na celu promocję książki "Harry Potter i Książę Półkrwi" zgromadziło niemal setkę dzieci z okolicznych szkół. Fragment opowiadania przeczytała Krystyna Czubówna, wprowadzając wszystkich w tajemniczy klimat książki. Pomocą ku temu była także dekoracja, własnoręcznie przygotowana przez dzieci. Sala GCKiS przemieniła się w mroczne miejsce, dzięki pająkom zwisającym na ścianach.. Spotkanie było także okazją do przeprowadzenia konkursu ze znajomości przygód Harrego. Pytania ułożyły dzieci z Caritasu, a dodatkowy quiz przygotowała p. Ilona Kucińska.

Dla każdego był to niezapomniany dzień, co szczególnie odczuli rodzice, których pociechy wcale nie miały ochoty wracać tak szybko do domu.. :)

 
33 Wiersza ks. Jana Twardowskiego

W niedzielę 20 listopada 2005r. w kościele parafialnym w Jabłonnie odbyła się promocja tomiku poezji ks. Jana Twardowskiego.

"33 wiersze" to najnowszy tomik poetycki ks. Jana Twardowskiego. Wyboru dokonała Anna Czachorowska ? kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, warszawska poetka i przyjaciółka ks. Jana, która specjalnie dla uczczenia 90 urodzin autora przygotowała wydanie osobiste i szczególne. Promocję książki poprzedziła Msza Św. w intencji zdrowia ks. Twardowskiego.

Więcej…
 
Wieczór poezji Karola Wojtyły

W dniu 18 maja 2005 r. o godz. 18.00 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Jabłonnie odbyło się spotkanie z poezją Karola Wojtyły. Z poezją, która przybliżyła niezwykłą postać Ojca Świętego i skłoniła wszystkich obecnych do refleksji i zadumy.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia313233następnaostatnia»

Strona 33 z 33
Free joomla themes