Wydarzenia kulturalne
Rok biblijnego życia

Pod koniec grudnia 2009 roku zakupiliśmy do naszej biblioteki bardzo ciekawą książkę, którą chcemy Państwu polecić.

Jest to książka napisana przez amerykańskiego pisarza i dziennikarza awangardowego magazynu dla mężczyzn o nazwie ?Esquire?- A.J. Jacobsa  - pt. ?Rok biblijnego życia?.

Przełożona na język polski przez Agnieszkę Andrzejewską, wydana przez Wydawnictwo Literackie  w 2009 roku.

Ta książka to zapis niezwykłego doświadczenia, jakim było życie przez rok zgodnie z biblijnymi nakazami.

Więcej…
 
Cała Polska czyta dzieciom

Wójt Olga Muniak we wtorkowe popołudnie 11 grudnia 2007r. wzięła udział w akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?.

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego cyklicznie odbywa się czytanie bajek, wierszy i baśni dla najmłodszych. A wszystko w ramach znanej i popularnej ogólnopolskiej kampanii społecznej.

Więcej…
 
Spotkanie z Marią Łotocką

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie przy współpracy Gminnego Centrum Kultury i Sportu zorganizowała w dniu 31 maja 2007 roku wyjątkowy wieczór poetycki.

Gościem wieczoru była znakomita poetka, MARIA ŁOTOCKA, wiceprezes Polskiej Sekcji Literackiej przy Związku Pisarzy Litwy i członek Związku Literatów Polskich.

Więcej…
 
Miłość mi wszystko wyjaśniła

W niedzielny wieczór 1 kwietnia 2007 r. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie odbył się koncert pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Wysłuchaliśmy utworów poetyckich Karola Wojtyły. Wiersze czyta Krystyna Czubówna.

Autorką scenariusza koncertu jest Anna Czachorowska, legionowska poetka, dyrektor Gminnejj Biblioteki Publicznej w Jabłonnie.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia313233następnaostatnia»

Strona 32 z 33
Free joomla themes