Wydarzenia kulturalne
Tydzień Bibliotek w Chotomowie

W dniu 30.05.2010 r. na błoniach przed Pałacem w Jabłonnie odbył się, jak co roku, Dzień Dziecka połączony z Urodzinami księcia Poniatowskiego. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego zaprosiła ?Dobrą Bajkową Wróżkę" czyli znaną i cenioną pisarką dla dzieci - Wiolettę Piasecką.

Więcej…
 
"Złote srebro" - spotkanie z poezją Marty Lenart

Po wakacyjnej przerwie powróciły ?Jabłonowskie spotkania z poezją?. Ich bohaterką w ubiegłą niedzielę była jedenastoletnia Marta Lenart i jej wiersze z wydanego kilka miesięcy temu tomiku ?Złote srebro?.

Na spotkaniu (18 października 2009r.) swoją twórczość zaprezentowała młoda mieszkanka Jabłonny, Marta Lenart. ? Marta jest czytelniczką naszej biblioteki i pewnego dnia przyniosła swój tomik. Jej poezja jest bardzo dojrzała i to mnie urzekło. Zachwyciły mnie metafory i niezwykłe opisy przyrody których używa. Uznałam zatem, że rozpoczęcie tego sezonu od spotkania z twórczością tak uzdolnionej osoby, będzie doskonałym pomysłem. ? wyjaśnia Anna Czachorowska.

Więcej…
 
60 lecie Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie

W niedzielę 7 czerwca, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie świętowała swoje 60 urodziny. Na urodzinowym przyjęciu zjawili się nie tylko stali bywalcy jabłonowskiej książnicy, ale i lokalni włodarze, znamienici artyści oraz laureaci zorganizowanego przez bibliotekę konkursu poetyckiego.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęto Mszą świętą w parafialnym kościele w Jabłonnie. Następnie goście przenieśli się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, gdzie w sali widowiskowej, odbyła się artystyczna część imprezy. Słowa podziękowania i życzenia kolejnych sukcesów w rozwoju czytelnictwa w Jabłonnie, skierowała do dyrektor biblioteki Anny Czachorowskiej, wójt gminy Jabłonna Olga Muniak. Wójt przedstawiła również gościom rys historyczny książnicy, dzięki czemu mogli oni poznać genezę oraz losy gminnej biblioteki.

Więcej…
 
Tańcząca Eurydyka

W niedzielę 15 lutego w Sali widowiskowej w jabłonowskim GCKiS miała miejsce kolejna odsłona cyklu ?Jabłonowskie spotkania z poezją? zorganizowana przez dyrektorkę Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie Annę Czachorowską.

Wieczór rozpoczął się od dialogu poetyckiego prowadzonego przez Annę Czachorowską i Dariusza Odjię. Tym razem mieszkańcy Jabłonny i okolic wysłuchali wierszy o miłości autorstwa Anny Czachorowskiej.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia21222324252627282930następnaostatnia»

Strona 30 z 33
Free joomla themes