XVII Światowe Dni Poezji

W ramach Jabłonowskich Spotkań z Poezją Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie po raz kolejny uczestniczyła w Światowych Dniach Poezji.
 W dniu 8 kwietnia 2017 r. w Sali widowiskowej GCKiS w Jabłonnie odbył się koncert poetycko-muzyczny, tym razem z udziałem artystów z Białorusi.

Spotkanie prowadził główny organizator  ŚDP w Polsce, Aleksander Nawrocki – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Światowego  Dnia Poezji UNESCO, poeta, prozaik, tłumacz, redaktor naczelny „POEZJI dzisiaj". Prowadzący zaprezentował wydaną na okoliczność XVII ŚDP, dwujęzyczną antologię poezji polsko – białoruskiej. Zamieszczone wiersze ze strony białoruskiej czytały poetki z Grodna- Ludmiła Kebicz i Alla Klemianok, które także zaśpiewały swoje utwory. Ze strony polskiej – Grażyna Kowalska, Anna Czachorowska i Jan Rychner, prezes Klubu Literackiego „Nasza Twórczość". Po zaprezentowaniu wierszy, odbył się wspaniały koncert dwojga artystów Olgi Ladutko i Aleksandra Swirskiego. Mogliśmy podziwiać białoruskie stroje ludowe i regionalne instrumenty. Zarówno śpiew jak i muzyka porwała publiczność a wspólne wykonanie piosenki „Hej, Sokoły" sprawiło wszystkim wiele radości. Brawom nie było końca.

UNADJUSTEDNONRAW thumb b6aaa

O naszej Bibliotece w kurier365.pl