Światowy Dzień Poezji

Światowy Dzień Poezji w Jabłonnie - Zaproszenie

ZAPRASZAMY NA POETYCKIE ŚWIĘTOWANIE

Program XVII Światowego Dnia Poezji UNESCO

w Warszawie i w innych miastach

3 IV 2017 – poniedziałek

godz. 17.00 – Dom Polonii /Sala Zielona/, ul. Krakowskie Przedmieście 64. Prezentacja  wierszy twórców zagranicznych, koncert.

godz. 19.00 – prezentacja 14 numeru kwartalnika „LiryDram” w Cafegalerii Antrakt, pl. Piłsudskiego 9, gmach Teatru Wielkiego.

godz. 21.00 – Kolacja dla gości zagranicznych /kawiarnia Literatka/.

4 IV 2017 – wtorek

godz. 11.00 – Poetycka Gala w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego  Miasta 20. Prezentacja wierszy twórców polskich, nagrody, koncert.

godz. 13.30 – obiad dla gości zagranicznych.

godz. 15.00 – prezentacja publikacji książkowych w Muzeum Literatury im. A. Mickiewicza.

godz. 18.00 – kolacja dla gości zagranicznych /kawiarnia Literatka/.

godz. 19.00 – czytanie wierszy przy lampce wina – „Poeci – poetom” /kawiarnia Literatka/.

5 IV 2017 – środa

Przed południem: spotkania poetyckie w szkołach, oraz w Resursie – Żyrardów, ul. 1 Maja 45.

godz. 16.00 – spotkanie w czytelni Biblioteki im. Wacława Borowego na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

godz. 18.00 – koncert poetycko-muzyczny w Domu Kultury w Rembertowie, ul. Komandosów 8.

godz. 19.00 – kolacja dla gości zagranicznych /kawiarnia Literatka/.

godz. 20.00 – czytanie wierszy przy lampce wina – „Poeci – poetom” /kawiarnia Literatka/.

6 IV 2017 – czwartek

Przed południem – wyjazd części gości zagranicznych.

Wycieczka poetycka artystów z Grodna i Mińska (Białoruś) do Staszowa. Koncert  poetycko-muzyczny w Staszowskim Ośrodku Kultury, ul. Parkowa 6.

7 IV 2017 – piątek

godz. 13.00 – koncert poetycko-muzyczny w Miejskim Ośrodku Kultury w Piastowie, ul. Warszawska 24.

8 IV 2017 – sobota

godz. 17.00 – koncert poetycko-muzyczny w Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie,
ul. Modlińska 102, z
udziałem autorów z Grodna i wokalisty z Mińska (Białoruś).

ALEKSANDR SWIRSKI

Białoruś

Urodził się 11 grudnia 1971 r. na Brasławszczyźnie w obwodzie witebskim we wsi Bialmonty.

Na szlaku kariery muzycznej ukończył szkołę muzyczną, nowopołocką uczelnię muzyczną w klasie bajanu (akordeonu guzikowego), a na Białoruskim Państwowym Uniwersytecie Kultury studia na wydziale chóralnego śpiewu ludowego.

Jest szefem zespołu folklorystycznego „Wierbica”. Gra na instrumentach ludowych (bajan, akordeon, dudy, piszczałka, fujarka, lira, gwizdki). Występuje jako solista. Prowadzi kursy mistrzowskie białoruskiego tańca, śpiewu, gry na ludowych instrumentach akustycznych. Biegle włada językiem białoruskim, rosyjskim i polskim. Zespół „Wierbica” pod jego kierownictwem bywa częstym gościem na imprezach w kraju i za granicą, jest uczestnikiem i laureatem białoruskich i zagranicznych międzynarodowych festiwali.