Promocja książki "Smaki Indii"

Promocja książki "Smaki Indii" Ewy Singh

Promocja książki ?Smaki Indii? Ewy Singh w szkołach chotomowskich i w PZSiPS w Legionowie.

W dniu 18 października b.r., na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, przybyli niezwykli goście z Indii, Ewa Singh wraz z mężem Shaki Singh oraz prezes wydawnictwa Anagram Magdalena Koperska.

Link do książki

Wydawnictwo Anagram wraz z Fundacją Sztuki na rzecz Integracji wydało dwutomową powieść ?Smaki Indii? autorstwa Ewy Singh. Te książki to spojrzenie na Indie oczami Polki, która mieszka tam od 23 lat. Jej mężem jest Hindus. Mają dwóch nastoletnich synów, którzy wychowywani są w obu jakże odmiennych kulturach. Pani Ewa przyjechała aby promować swoje książki w naszych szkołach oraz w Warszawie. Najpierw goście odwiedzili uczniów klas szóstych Szkoły Podstawowej w Chotomowie. Zgromadzeni na sali gimnastycznej uczniowie i ich nauczyciele mogli obejrzeć specjalnie przygotowaną prezentację o Indiach, poznać jej smaki i klimaty. Nie zabrakło informacji o najważniejszych zabytkach Indii , o religiach i bogach indyjskich. Pani Ewa mówiła też o ciekawostkach np. o świętej wodzie Gangesu czy świętych krowach. Mówiła o hinduskich świętach obyczajach, ubiorach, o życiu w zaciszu domowym jak i na przepełnionych, tętniących życiem ulicach Delhi. Uczniowie na zakończenie spotkania zadawali pytania oraz nabywali książki z autografem autorki.

Następne spotkanie było bardziej kameralne, odbyło się w klasie Gimnazjum Publicznego w Chotomowie. Dla młodzieży gimnazjalnej odbył się również pokaz slajdów. Trzecie tego dnia spotkanie odbyło się w Powiatowym Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie. W jednej z klas, zgromadzeni uczniowie, po obejrzeniu prezentacji, zadawali mnóstwo pytań. Mąż autorki, Pan Shaki zupełnie spontanicznie zaczął uczyć wymowy podstawowych słów a także ich pisowni w języku hindi. Goście, mimo trzech spotkań, nie czuli zmęczenia, wracali z powrotem do Warszawy, gdzie czekało ich nagranie w Radio Wnet (audycja na żywo).

Dla nas dorosłych i z pewnością dla dzieci i młodzieży, były to bardzo ciekawe, owocne spotkania.

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.94 MB
Application afterInitialise: 0.049 seconds, 4.64 MB
Application afterRoute: 0.061 seconds, 5.60 MB