Relacja z uroczystości 10-lecia nadania Bibliotece imienia ks. Jana Twardowskiego

Relacja z Uroczystości w Jabłonowskiej Bibliotece

Już od dziesięciu lat naszej Bibliotece patronuje ksiądz Jan Twardowski

W dniu 8 października 2006 roku nasza Biblioteka przyjęła Imię tego znanego poety. W dniu 8 października br. wspólnie z naszymi władzami samorządowymi, czytelnikami i gośćmi  z sąsiednich gmin, świętowaliśmy ten niezwykły dzień ? 10-lecie nadania Bibliotece imienia księdza Jana Twardowskiego.

Film z 10-lecia

Punktualnie o godzinie 17-ej, Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski i dyrektor biblioteki Anna Czachorowska przywitali tłumnie przybyłych mieszkańców naszej Gminy. Pan Wójt odczytał m.in. List Gratulacyjny od dyrektora Biblioteki Główniej Województwa Mazowieckiego, dr Michała Strąka, w którym podkreślił, że nasza placówka jest wyróżniającą się instytucją kultury, nie tylko w powiecie legionowskim, ale również na Mazowszu.

LIST GRATULACYJNY

Po przywitaniu, odbyło się uroczyste wręczenie nagród laureatom Gminnego Konkursu Literackiego im. ks. Jana Twardowskiego. Laureatów było aż 26, w trzech kategoriach wiekowych: Dzieci, Młodzież i Dorośli. W imieniu Jury głos zabrał Andrzej Zaniewski i Stanisław Grabowski a w imieniu nagrodzonych Zuzanna Śliwa (I miejsce) i Jakub Janik (II miejsce) w kategorii Dorośli.

Następnie młoda gimnazjalistka Basia Czarkowska pięknie zaśpiewała najbardziej znany wiersz księdza Twardowskiego Spieszmy się kochać ludzi.

Następnie w pięknie zaaranżowanej scenerii mieszkania ks. Jana, wystąpiła znana aktorka Teresa Lipowska z monodramem Za zielonymi drzwiami. Po długo oklaskiwanym wystąpieniu pani Lipowskiej nastąpiła krótka przerwa, w czasie której nasi goście raczyli się smakowitą kawą i ciastami. Na ekranie pojawiły się slajdy z roku 2006, z nadania Imienia, a także z następnych lat, przedstawiające promowanie twórczości ks. Jana Twardowskiego nie tylko w różnych miastach polskich ale i zagranicą. Po przerwie odbył się koncert Jarosława Chojnackiego, który zelektryzował wszystkich obecnych. Brawom dla tego wyśmienitego artysty nie było końca. Był to piękny, wzruszający koncert, który z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy wszystkim naszym gościom za przybycie, piękne kwiaty, piękne słowa, uścisk ręki i Uśmiech.

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.94 MB
Application afterInitialise: 0.056 seconds, 4.64 MB
Application afterRoute: 0.068 seconds, 5.60 MB