Wtorek z Moniką Sawicką

Wtorek z Moniką Sawicką, autorką bestsellerowych powieści już za nami. O godzinie 10.00    pisarka spotkała się z najmłodszymi.  Pierwsze spotkanie było z elementami edukacyjnymi i  poznawczymi. Przedszkolaki z naszych jabłonowskich przedszkoli mieli okazję zapoznać się z najnowszą książką dla dzieci ?O Kajtku szczęściarzu". Ta książka to pełna radości i uśmiechu rozmowa autorki z najmłodszymi. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o głównym bohaterze ? dzielnym i mądrym piesku. Piesku, który istnieje naprawdę. Spotkanie to było lekcją przyjaźni, odpowiedzialności za drugą istotę, nauką o tym, jak i dlaczego należy opiekować się zarówno braćmi mniejszymi jak i młodszym rodzeństwem. Na zakończenie autorka ogłosiła konkurs plastyczny na portret głównego bohatera.

O godzinie 10.45 rozpoczęły się warsztaty pod hasłem: ?Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz też tego dokonać" dla klasy VI szkoły podstawowej w Jabłonnie. Podczas warsztatów tworzono Mapę ? Książkę Marzeń. Warsztaty te uczą pracy zespołowej, ćwiczą wyobraźnię, edukują, poprzez poznawanie historii sławnych ludzi, którzy osiągnęli swoje cele, inspirują do nowych wyzwań, rozwijają zdolności manualne. Książki marzeń wykonane przez młodych ludzi zostały na pamiątkę w Bibliotece. Mamy nadzieję, że po kilku latach, ich twórcy będą mogli przyjść i skonfrontować swoje młodzieńcze marzenia z teraźniejszością i być może uzupełnić o nowe.
O godzinie 13.00 autorka 12 powieści, spotkała się z młodzieżą przybyłą do nas z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Legionowie a także ze słuchaczami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Pani Monika opowiadała swoim debiucie literackim (?Kruchości porcelany" pozycji rekomendowanej przez znanego pisarza Janusza. L. Wiśniewskiego) i twórczości. Motywem przewodnim była jej ostatnio wydana powieść ?Dobrze, że jesteś".
W twórczości Moniki Sawickiej przewijają się stałe motywy: przemoc wobec kobiet, utrata dziecka, radzenie sobie ze śmiercią bliskich a także rozpaczliwe pragnienie miłości, która stanowi lek na całe zło. Wątek miłości był najbardziej eksponowany podczas tego z spotkania.
Jabłonowska Biblioteka otrzymała w darze od autorki pięć książek ze specjalną dedykacją dla naszych Czytelników. Zachęcamy do wypożyczania tych nowych pozycji.

4  5

6  8