Poekta w bibliotece

Dnia 08.06.2010 (wtorek) w progach Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie gościła legionowska poetka, pani Hanna Niewiadomska. Pani Hanna prezentowała swoje utwory z książki ?Bajczytanki Pani Hanki" przed licznie przybyłymi uczniami klas I - III ze Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Uczniowie przygotowali na to spotkanie niespodziankę: nauczyli się kilku wierszyków, które pięknie wyrecytowali.

Zainteresowanie spotkaniem było ogromne. Ze względu na liczebność młodszych słuchaczy musiało odbyć się w dwóch turach.

O godz. 11.40 przyszło sześć klas (ok.120 dzieci) plus kilkanaścioro z Klubu Malucha, na 12.40 natomiast pięć kolejnych klas (ok.100) dzieci. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali pani Hannie mnóstwo pytań, m.in.: o tytuł pierwszego wiersza, o ulubiony wiersz, czy trudno pisać wiersze, jak długo trwa napisanie utworu, itp.