Jabłonowskie Spotkania z Poezją - 07.12.2008

Pierwsze ? ?Grudniowe spotkanie z poezją? ? swą obecnością uświetnili: Elżbieta Krajewska, poetka, która prezentowała utwory poetyckie czytając je wraz ze wspaniałym aktorem Dariuszem Odjią. Ponadto ciekawym przerywnikiem między czytanymi wierszami były pieśni Edith Piaf, które wspaniale wykonała Grażyna Matkowska ?Skowron. Zwieńczeniem wieczoru był mini- recital arii operowych i operetkowych w wykonaniu Magdaleny Matkowskiej-Kunce. Publiczność szczelnie wypełniła salę. Migotanie płomyków świec, dyskretny zapach pieczonych jabłek, stworzyło niepowtarzalną atmosferę sprzyjającą w odbiorze poezji.

- Tak niezwykłych chwil wzruszeń i uniesień już dawno nie było mi dane doświadczyć ? mówi jeden z widzów. - Tak, to przeżycie było swoistym katharsis ? dodaje kolejny.

Na zakończenie spotkania Dyrektor Biblioteki Anna Czachorowska powiedziała - Serdecznie dziękuję artystom za to, że znaleźli czas, by przyjechać do Jabłonny. Przede wszystkim z całego serca dziękuję Pani Wójt Oldze Muniak i mieszkańcom gminy, że zechcieli spędzić z nami to niedzielne popołudnie. Widząc radość na twarzach widzów wierzę, że nasz cykl z pewnością na stałe wpisze się w obowiązkowy repertuar jabłonowskich imprez kulturalnych. Czego oczywiście Pani życzymy w imieniu swoim i naszych czytelników.

Tekst: Aneta Grzybowska

Foto: Alicja Bieleninnik