Cała Polska czyta dzieciom

Wójt Olga Muniak we wtorkowe popołudnie 11 grudnia 2007r. wzięła udział w akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?.

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego cyklicznie odbywa się czytanie bajek, wierszy i baśni dla najmłodszych. A wszystko w ramach znanej i popularnej ogólnopolskiej kampanii społecznej.

W trakcie wtorkowego spotkania Wójt Olga Muniak przeczytała ?List do św. Mikołaja? Edyty Wygonik z książki pt. ? Bajki od św. Mikołaja?. Grupa 24 dzieci z przedszkola Bajkowy Dom z zapartym tchem słuchała wiersza.

Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci dostały książki i słodkie mikołaje i ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia z Panią Wójt.

Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Anna Czachorowska bardzo dobrze ocenia kampanię ?Cała Polska czyta dzieciom?. Dzięki akcji w której biorą udział dzieci z jabłonowskich przedszkoli, część z nich wraca do biblioteki razem z rodzicami i wspólnie korzystają ze zbiorów biblioteki.

Kampanię społeczna "Cała Polska czyta dzieciom" została zainaugurowana 1 czerwca 2001 r. w celu uświadomienia społeczeństwu ogromnego znaczenia czytania dziecku dla jego rozwoju emocjonalnego oraz wyrobienia u dorosłych nawyku codziennego czytania dzieciom. Naukowcy i praktycy zgodnie twierdzą, że czytanie dziecku na głos uczy je języka i myślenia, rozwija pamięć i wyobraźnię, przynosi wiedzę i wzorce moralnych zachowań, wzmacnia samouznanie.