Spotkania z Agnieszką Frączek (30 października)

Z okazji obchodów roku Juliana Tuwima GBP w Jabłonnie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników, uczniów z klas I-III z Jabłonny oraz z Chotomowa, spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek ? poetką i autorką książek dla dzieci. Spotkania odbyły się 30 października w Salach Widowiskowych GCKiS-u w Jabłonnie oraz w Chotomowie.

 Agnieszka Frączek jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem, ale przede wszystkim jest znaną i lubianą autorką literatury dziecięcej. W swojej twórczości dla najmłodszych popularyzuje wiedzę o współczesnej polszczyźnie i kulturze słowa, rozprawia się z błędami językowymi ? wszystko podane w dowcipnej i przystępnej dla dzieci formie. Pani Agnieszka za swoją twórczość została uhonorowana nagrodą Edukacja 2008, a także, przyznawanym przez polską sekcję IBBY, wyróżnieniem Duży Dong oraz nagrodą im. Marii Weryho-Radziwiłłowicz.

Spotkania z Agnieszką Frączek w Jabłonnie i w Chotomowie miały formę spontanicznego dialogu pomiędzy autorką i zebranymi dziećmi. Pisarka w błyskawiczny sposób nawiązała kontakt z maluchami, chętnie odpowiadała na ich pytania, ale równie chętnie kierowała pytania do nich. Autorka w sympatyczny, ciepły sposób czytała dzieciom fragmenty swoich wierszy, wspólnie z nimi tropiła błędy językowe jakie najczęściej zdarza się nam popełniać na co dzień.

Rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima i to właśnie jednemu z najbardziej znanych polskich poetów Agnieszka Frączek poświęciła swoją najnowszą książkę noszącą tytuł: ?Rany Julek!

 O tym, jak Julian Tuwim został poetą?. W czasie środowych spotkań pisarka bardzo ciekawie opowiadała dzieciom o młodych latach tytułowego Julka, o jego dziecięcych zabawach i chłopięcych wybrykach, a także o nieokiełznanej fantazji, dzięki której mały rozrabiaka wyrósł na wielkiego poetę.

Po spotkaniach dzieci chętnie korzystały z możliwości zakupienia książek, uzyskania autografów oraz uwiecznienia mile spędzonych chwil, na pamiątkowych fotografiach z Agnieszką Frączek.

Agnieszka Frączek w Jabłonnie


Agnieszka Frączek w Chotomowie


  Free joomla themes