Tydzień Zakazanych Książek

"Tydzień Zakazanych Książek"
   w Gminnej Bibliotece Publicznej
                 w Jabłonnie.

W dniach od 22 do 28 września 2013 r. organizowana jest akcja Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week). Kampania społeczna wywodząca się ze Stanów Zjednoczonych, miała na celu zwrócenie uwagi opinii publicznej na potrzebę wolności słowa, której gwarantem jest pierwsza poprawka do amerykańskiej Konstytucji.
              Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie Filia w Chotomowie w ramach Tygodnia Zakazanych Książek przygotowała dla swoich czytelników
wystawkę pod hasłem: ?Na cenzurowanym?. Wyeksponowano kilkanaście tytułów książek (swego czasu zakazanych), które zostały opatrzone adnotacjami historycznymi z wyjaśnieniem powodów ich ocenzurowania. Ekspozycję będzie można oglądać od 23 do 27 września 2013 r.

Mamy nadzieję, że akcja, w której Biblioteka bierze udział poszerzy wiedzę na temat ciekawych przypadków z historii literatury a także zachęci do czytania książek, którym kiedyś przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej lub innej.