Wycieczka do Biblioteki w Chotomowie

Dzieci z Przedszkola Niepublicznego Wyspa Skarbów w dniu 12 lipca 2013 r. odwiedziły Bibliotekę w Chotomowie. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w miejscu, gdzie jest tak dużo książeczek dla dzieci.

Przedszkolaki przekonały się, że choć biblioteka mieści się na niewielkiej powierzchni może pomieścić nie tak mały zbiór książek. Dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, jak można stać się czytelnikiem biblioteki. Dzieci oglądając przygotowane na wystawce książki, zauważyły, że oprócz nowych egzemplarzy są również te wydane dawno temu, które nadal służą dzieciom. Miało to na celu zwrócenie uwagi przyszłym czytelnikom, że o wypożyczone książki należy dbać. Przedszkolaki dowiedziały się, że w ?Kąciku dla dzieci? odnajdą książeczki z wierszykami, baśniami oraz inne opowieści, które nie tylko bawią ale i uczą. Przykładem była książka Urszuli Kozłowskiej ?Zabawa w kolory - zabawa i nauka?, którą dzieci chętnie wysłuchały. Na koniec spotkania dzieci otrzymały słodki upominek i kolorowe zakładki do książek. Obiecały również, że przyjdą ponownie, tym razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć książki.

Do zobaczenia.

Bezpośredni kontakt z książką oraz głośne czytanie dzieciom rozwija ich wyobraźnię, zachęca do samodzielnego czytania.