Dołącz do nas!

ACADEMICA

Polecamy:

Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

Krzysztof Piersa

Spotkanie autorskie z Krzysztofem Piersą - relacja

W dniu 21 lutego 2019 r. na zaproszenie naszej Biblioteki przybył p. Krzysztof Piersa, autor książek „Komputerowy ćpun” i „Trener marzeń”. Spotkania zostały zorganizowane z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu (święto obchodzone w całej Europie w miesiącu lutym. Od 2004 roku w 45 krajach na świecie, w tym również w Polsce, Dzień Bezpiecznego Internetu został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Ma on na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych).

Dwa spotkania dla starszych klas odbyły się o godzinie 9:00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chotomowie i o godzinie 11:00 w sali widowiskowej GCKiS (Filia Chotomów) dla uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Chotomowie. Pan Krzysztof Piersa jest dziennikarzem prasowym, telewizyjnym i internetowym, pasjonatem gier (może dlatego ma tak świetny kontakt z młodymi ludźmi). Jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z rodzicami, wychowawcami i młodzieżą na temat uzależnień od gier komputerowych (a uzależniają się dzieci nawet w wieku 7 lat). Jako Youtuber prowadzi kanał recenzujący gry komputerowe, filmy i książki fantastyczne oraz pokazuje ciekawe sposoby spędzania wolnego czasu. Sam w wolnych chwilach pracuje nad książką fantastyczną (ukaże się za dwa miesiące) oraz nad płytą hip-hopową. Jego pierwsza książka „Komputerowy ćpun” jest uznawana za pierwszy i w dalszym ciągu jedyny, rzetelny poradnik dotyczący uzależnienia od gier komputerowych w Polsce. Kolejna książka, którą prezentował w czasie tych spotkań to poradnik „Trener marzeń”, w którym w sposób przystępny tłumaczy jak nazywać, określać i realizować swoje marzenia. Po spotkaniach dwie strony były bardzo zadowolone. Autor, który chętnie wraca do młodzieży w Chotomowie i młodzież, która bardzo aktywnie i z wielkim zainteresowaniem uczestniczyła w spotkaniach.

Anna Czachorowska  GBP w Jabłonnie