Biblioteka na Święcie Gminy

P1100968aa

W sobotę 8 września 2018 r. nasza Biblioteka uczestniczyła w Swięcie Gminy Jabłonna, organizowanym corocznie na terenie zespołu parkowo-pałacowym przed pałacem w Jabłonnie. Tegoroczne Swięto Gminy, tak jak w poprzednim roku, połączone było z Festiwalem Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw Powiatu Legionowskiego.
W naszym namiocie wiele się działo. Była Strefa Wymiany książek, rozdawane były książki i zakładki do książek. Na dzieci czekały słodycze i drobne gadżety.
Kulminacyjnym punktem naszego programu było Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Bogata polszczyzna naszego pisarza pięknie wybrzmiewała w interpretacji naszych zaproszonych gości – poetów i pisarzy, którzy także prezentowali swoją twórczość.

W Narodowym Czytaniu - 2018, zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie wzięli udział:
Jarosław Chodorski – Wójt Gminy Jabłonna, Renata Sowińska - Dyrektor Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie, zawodowi żołnierze Wojska Polskiego z 32. Wieliszewskiego Dywizjonu Rakietowego wraz z Magdaleną Suwińską – Sokolnicką oraz nasi goście, ludzie pióra: Marta Berowska, Hanna Niewiadomska, Sylwia Piwowar, Jan Zumis oraz bibliotekarze i nasi czytelnicy, odwiedzający stoisko Biblioteki.
Wszystkim, którzy z nami byli – z całego serca DZIĘKUJEMY !!!

P1100955aaa P1100958aaa
P1100966aaa P1100959aa