Ks. Jan Twardowski

Ks. Jan Twardowski - urodziny naszego Patrona

1 czerwca 1915 roku w Warszawie urodził się Jan Jakub Twardowski- ksiądz katolicki, poeta, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik Powstania Warszawskiego oraz Patron Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie. Przeszedł do historii jako autor słów: ,,Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą''. Przylgnęło do niego określenie ,,ksiądz Jan od biedronek'', ponieważ w swoich wierszach uwagę poświęcał każdemu stworzeniu, nawet temu najmniejszemu.

Wczoraj - 5 czerwca 2018 r. w Aninie, w ogrodach Pani Aldony Kraus odbyło się trzynaste już Spotkanie Przyjaciół ks. Jana Twardowskiego. Licznie zgromadzeni goście mogli posłuchać poezji księdza Jana w interpretacji artystów, oraz obejrzeć młodych aktorów z legionowskiego teatru "Tam i z powrotem", którzy zaprezentowali wzruszające przedstawienie w reżyserii Pani Ewy Zalewskiej.