X Festiwal Poezji Słowiańskiej w Rosji

X Festiwal Poezji Słowiańskiej

W dniach 28-30 maja 2018 r. w Rosji (Kołomna pod Moskwą) odbył się Jubileuszowy X Festiwal Poezji Słowiańskiej „Śpiewające Strofy".

Artykuł do przeczytania pod linkiem:

Festiwal odbył się przy wsparciu i patronacie Federacyjnej Agencji Prasowej i Środków Masowego Przekazu. Połączony był z obchodami Dnia Piśmiennictwa i Kultury Słowiańskiej. Aktualność tego przedsięwzięcia podyktowana jest koniecznością wzmocnienia związków kulturalnych i aktywną wymianą utworów literackich, służyć ma wzajemnemu wzbogaceniu i rozwojowi naszych literatur. Wśród zaproszonych autorów (Rosja, Ukraina, Serbia, Słowenia, Słowacja) była także reprezentantka Polski, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie Anna Czachorowska. Na okoliczność jubileuszowego festiwalu została wydana antologia wierszy wszystkich zaproszonych autorów, z wymienionych krajów.

Nasza Biblioteka współorganizuje polską edycję Festiwalu Poezji Słowiańskiej, jesienią każdego roku, już od 10 lat.

34199792 1920169614661514 3678174893821657088 n

Antologia uczestników X Światowego Faestiwalu Poezji Słowiańskiej - wydana w Rosji przez Zjednoczenie Literackie "Z wieku w wiek"

skan antologii1skan antologii 2