Spotkanie lokalnej grupy dyrektorów bibliotek powiatu legionowskiego i nowodworskiego

W dniu 12 grudnia 2017 roku, w naszej Bibliotece odbyło się kolejne (trzecie) spotkanie  lokalnej grupy dyrektorów bibliotek powiatu legionowskiego i nowodworskiego w ramach projektu InicJaTyWy. Grupa InicJaTyWy działa w ramach Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten wspiera biblioteki w całej Polsce w pełnieniu roli lokalnych centrów aktywności społecznej. Cykl spotkań lokalnych grup dyrektorskich (powiat legionowski i nowodworski) został zainicjowany przez p. Renatę Sowińską, dyrektorkę Powiatowej Instytucji Kultury w Legionowie. Odbywają się co dwa miesiące w siedzibach uczestniczących w projekcie bibliotek. Dotychczas lokalne spotkania odbyły się w Legionowie, Pomiechówku i obecnie w Jabłonnie.

Anna Czachorowska dzieliła się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem w zakresie funduszy zewnętrznych , jakie jabłonowska biblioteka pozyskała na przestrzeni ostatnich lat. Łączna kwota pozyskanych funduszy na przestrzeni 10 lat to ponad 180 tys. złotych (w tym sponsorzy prywatni). Na wszystkich spotkaniach lokalnych grup dyskutuje się o wyzwaniach zawodowych, dzieli się swoimi doświadczeniami. Stymulują one do pracy nad własnym rozwojem , pozwalają przyjrzeć swoim kompetencjom, mocnym, ale też i słabszym stronom. A wszystko po to by w życiu zawodowym funkcjonować jeszcze lepiej.
Poniżej galeria zdjęć z tego spotkania, z uwagi na obecny czas, już w świątecznym nastroju :)

PC121190aaa

PC121192aaa