Academica

Kolejna innowacja w jabłonowskiej Bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie uprzejmie informuje, że pod koniec listopada 2017 roku została Biblioteką  Partnerską systemu wypożyczeń międzybibliotecznych Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA.

CWPN Academica jest innowacyjnym narzędziem pozwalającym na udostępnianie w bibliotece partnerskiej publikacji naukowych należących do zbiorów Biblioteki Narodowej, które mają postać cyfrową. Głównym celem systemu Academica jest zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczalnią publikacji w postaci cyfrowej. Dostęp do zbiorów Biblioteki Narodowej odbywa się za pomocą dedykowanego terminalu, zlokalizowanego w bibliotekach ( w naszym przypadku, w bibliotece w Jabłonnie przy ul. Modlińskiej 102 i w bibliotece w Chotomowie przy ul. Strażackiej 8). Rejestracja czytelników odbywa się za pomocą kart bibliotecznych. w bibliotece.Rejestracji dokonuje biblioteka za pomocą elektronicznego formularza. Rejestrację użytkownika w CWPN Academica poprzedza złożenie w bibliotece podpisanego oświadczenia. Po złożeniu oświadczenia, użytkownik otrzymuje indywidualne dane dostępowe.
 Dzieki systemowi rezerwacji, który zaimplementowano w cyfrowej wypożyczalni Academica, możliwe jest zaplanowanie przez czytelnika terminu pracy na terminalu w bibliotece w Jabłonnie lub w Chotomowie. Academica pozwala na dostęp do ponad pół milona pełnotekstowych publikacji – monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin. Publikacje są udostępniane zgodnie z zapisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z pełnym poszanowaniem praw autorskich. Udostępnianie publikacji naukowych odbywa się wyłącznie w celach badawczych lub poznawczych na terenie biblioteki za pośrednictwem zarejestrowanego i autoryzowanego terminala. Warto podkreślić, że system Academica jest całkowicie bezpłatny i nie przewiduje wnoszenia jakichkolwiek opłat, zarówno przez biblioteki partnerskie, jak i przez czytelników.
  Zapraszamy zatem wszystkich czytelników a w szczególności studentów do korzystania z tej atrakcyjnej oferty naszej biblioteki.

(Projekt Cyfrowej Wypożyczalni Publikacji Naukowych ACADEMICA realizowany pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej przez Bibliotekę Narodową oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową finansowany jest z funduszy Programu Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3)

REGULAMIN - UŻYTKOWNIKA - ACADEMICA

Informacje o wydajności

Application afterLoad: 0.001 seconds, 0.94 MB