Festiwal Poezji Słowiańskiej - Zaproszenie

Tatiana Żitkowa  urodzona w Jarosławiu (Rosja), absolwentka wydziału matematyczno-fizycznego Jarosławskiego Instytutu Pedagogicznego imienia K.D. Uszyńskiego. Przez pewien czas uczyła w szkole matematyki. Od r. 1981 mieszka w Rydze. Poetka, redaktorka, tłumaczka, autorka trzech zbiorów wierszy oraz wielu publikacji w łotewskich i zagranicznych antologiach i almanachach. Przekładana na języki: angielski, bułgarski, macedoński, serbski, czeski, chorwacki. Członkini Słowiańskiej Akademii Literatury i Sztuki oraz Związku Pisarzy Rosji, jest także prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Pisarzy i Publicystów MAP oraz redaktor naczelną pisma "Czas obecny"

Elena Sutra  urodziła się w Rosji, mieszka w Rydze. Absolwentka wydziału rusycystki i slawistyki Uniwersytetu Łotewskiego. Dziennikarka, poetka, redaktorka. Autorka licznych publikacji w łotewskiej i rosyjskiej prasie, a także w międzynarodowych antologiach poezji.

X Festiwalu Poezji Słowiańskiej 2017

9 X poniedziałek
Godz. 13.00 – poeci z Łotwy w Miejskim Ośrodku Kultury – Piastów, ul Warszawska 24.
Godz. 17.00 – prezentacja wierszy twórców zagranicznych w Sali Zielonej Domu Polonii, Krakowskie Przedmieście 64. Wystąpi chór Belcanto z Jońca. Promocja książki Kazimierza. M. Sarbiewskiego z nowymi przekładami Ryszarda Tarwackiego.
Godz. 19.00 – kolacja dla gości zagranicznych w restauracji Literatka.
Godz. 20.00 – czytanie wierszy przy lampce wina w restauracji Literatka.
10 X wtorek
Godz. 11.00 – poetycka gala w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Rynek Starego Miasta 20. Prezentacja wierszy polskich poetów, nagrody, koncert w wykonaniu krajowych i zagranicznych wokalistek.
Godz. 15.00 – o poezji naszej i Waszej poinformują twórcy krajowi i zagraniczni. Miejsce jak wyżej.
Godz. 18.00 – kolacja w restauracji Literatka.
Godz. 19.00 – czytanie wierszy przy lampce wina w restauracji Literatka.
11 X środa – poezja w szkołach oraz w Żyrardowskiej Resursie, ul 1Maja 45.
Godz. 18.00 – kolacja dla gości zagranicznych w restauracji Literatka.
Godz. 19.00 – czytanie wierszy przy lampce wina w restauracji Literatka.
12 X czwartek – wycieczka poetycka twórców zagranicznych do Staszowa.
13 X piątek
Godz.18.00 – poeci z Rygi w Gminnej Bibliotece Publicznej im. ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie, ul. Modlińska 102.

ZAPRASZAMY!