Zmiany w Chotomowie

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie uprzejmie informuje wszystkich czytelników Filii w Chotomowie, że z dniem 05.09.2011 r. została zmieniona siedziba Filii.

Mieszcząca się dotychczas Filia GBP w lokalu Szkoły Podstawowej w Chotomowie, przy ulicy Partyzantów 23, została przeniesiona do nowej siedziby w lokalu przy ulicy Strażackiej 8.

W dniu 3 sierpnia b.r., Gminna Biblioteka Publiczna podpisała umowę najmu z Gminną Spółdzielnią ?Samopomoc Chłopska? w Jabłonnie , wynajmującą  lokal pod wskazanym wyżej adresem. Lokal wymagał szybkiej adaptacji , gdyż do tej pory  było to pomieszczenie magazynowe, a do końca wakacji należało opuścić lokal w szkole.

Tak szybkie  wykonanie remontu oraz  przeniesienie i przeprowadzenie skontrum (inwentaryzacji księgozbioru) było możliwe dzięki  zaangażowaniu całego zespołu pracowników GBP, wyjątkowemu zaangażowaniu Pani Głównej Księgowej GBP.

Dziękujemy Pani Wójt Gminy Jabłonna i Radzie Gminy, w szczególności Przewodniczącej i Członkom Komisji Oświaty i Kultury za przychylność i zgodę na przeniesienie Filii Biblioteki w Chotomowie do lokalu większego i samodzielnego.

Za wyposażenie całego lokalu Biblioteki chcemy z całego serca podziękować naszym wspaniałym darczyńcom:

1.      Panu Zbigniewowi Kiesio, Firma ZBIGMET z Jabłonny za płyty fornirowe do regałów, do lady recepcyjnej dla stanowiska bibliotekarskiego oraz do podwójnego stanowiska dla internautów,

2.      Panu Piotrowi Gościewskiemu z Rajszewa za bezpłatne wykonanie wymienionego wyżej wyposażenia,

3.      Panu Konradowi Krupińskiemu  z Nowego Dworu Mazowieckiego za materiały budowlane do łazienki (kompakt WC, umywalka , szafka i drzwi łazienkowe),

4.      Panu Arturowi Wideńskiemu, Firma EWAPOL  z Legionowa za komputer z oprogramowaniem dla czytelnika,

5.      Panu Jackowi Zielińskiemu, Firma KOLOR z Jabłonny za komputer z oprogramowaniem dla bibliotekarza (do wprowadzania opisów bibliograficznych w programie MAK),

6.      Panu Jackowi Dobrowolskiemu z Chotomowa za przewóz całego księgozbioru z pomieszczenia w szkole do lokalu przy ulicy Strażackiej 8,

7.      Panu Andrzejowi Ziółkowskiemu z Warszawy za przewóz wszystkich regałów do naprawy z Jabłonny do Chotomowa.

8.      Panu Łukaszowi Załęskiemu z Warszawy za częściowe wyposażenie ?Kącika Dziecięcego?

Pragniemy również podziękować Panu Rafałowi Oleksiakowi z Legionowa za ekspresowe i konkurencyjne cenowo wykonanie całości robót adaptacyjnych pomieszczenia magazynowego, przystosowując go na lokal biblioteczny.

Panu Adamowi Sowińskiemu z Chotomowa za ekspresowe wykonanie naprawy i pomalowanie regałów.

Pozostaje nam życzyć sobie jak najwięcej odwiedzin naszych stałych jak i ciągle przybywających,  nowych czytelników.

Zapraszamy w nasze nowe i przyjazne progi Filii GBP im. Ks. Jana Twardowskiego w Chotomowie, ul. Strażacka 8, już od 5 września 2011 roku, na razie od godziny 14:00 do 18:00, od poniedziałku do piątku.

Jeszcze raz serdecznie Zapraszamy!

W imieniu GBP w Jabłonnie

Anna Czachorowska