Jabłonowskie spotkania z poezją - Kolędy wierszem pisane

W czwartek 16.12.20110 godz.17.00 Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. J. Twardowskiego w Jabłonnie miała zaszczyt gościć Państwa na kolejnym wieczorku poezji połączonym ze wspólnym śpiewaniem kolęd. Spotkanie miało  miejsce w kawiarni KAMARO.

Gości przywitała p. dyrektor biblioteki, Anna Czachorowska wraz z panią wójt Olgą Muniak, która od początku patronuje Jabłonowskim Spotkaniom z Poezją.

W ciepłej, przedświątecznej atmosferze mieliśmy przyjemność wysłuchać przecudnych około bożonarodzeniowych utworów XX-wiecznych poetów, takich jak m.in. Staff, Leśmian czy ks. Twardowski. Poezja ta idealnie nawiązywała do kolęd utrwalonych w polskiej tradycji.

Wiersze recytowały słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Jabłonnie, pani Maria Berdowska,  Barbara Klimek i Cecylia Wróbel. Wiersze czytane przez Panie, przeplatane były z  kolędami w  przepięknym wykonaniu pani Grażyny Matkowskiej-Skowron, której na skrzypcach akompaniowała Joanna Young a na keyboardzie Paweł Wiśniewski.