Akcja DZIECI DZIECIOM w naszej Bibliotece.

We wtorek 26 lutego odbyło się kolejne, z organizowanych przez naszą Bibliotekę, spotkań z cyklu "Dzieci Dzieciom". Tym razem odwiedziły nas dzieci z klas I-III z jabłonowiskiej szkoły podstawowej pod opieką pani Elżbiety Bziuk oraz przedszkolaki z "Bajkowego Domu". Uczniowie, uczestniczący w tegorocznej edycji konkursu recytatorskiego "Warszawska Syrenka", nabierali doświadczenia w sztuce recytacji, prezentując wybrane przez siebie wiersze przed swoimi młodszymi kolegami.

Wśród prezentowanych utworów dominowały klasyki poezji dziecięcej takie jak: "Kurcze Blade" Wandy Chotomskiej w interpretacji Estery Odrzywolska czy wiersz Juliana Tuwima pt. "Zosia Samosia" wybrany przez Piotra Koperskiego. Nie zabrakło jednak mniej znanych utworów: Anna Wróbel zaprezentowała na przykład wiersz Jadwigi Ruth Charlewskiej pt. "Ja i UFO", a Estera Odrzywolska recytowała "Mądrą Sowę z Chotomowa" autorstwa Hanny Niewiadomskiej.

Wszyscy wykonawcy podeszli do czekającego ich wyzwania z pełnym zaangażowaniem. Każdemu z nich udało się opanować tremę i przyciągnąc uwagę wymagającej publiczności złożonej z przedszkolaków. Na szczególne wyróżnienie zasługują dwie uczestniczki:

Adrianna Syta która zaprezentowała wiersz Ludwika Jerzego Kerna pt.: "Dialog z pluskwą"

oraz Wiktoria Musiał recytująca wiersz "Ptasie radio" Juliana Tuwima.

Wszystkim recytatorom dziękujemy za udział i życzymy powodzenia w przyszłych konkursowych bojach.