Wycieczka do Biblioteki w Chotomowie

26 i 27 lutego 2013 (wtorek i środa) po raz kolejny dzieci
z Gminnego Przedszkola odwiedziły Bibliotekę w Chotomowie.

Dzieci z grupy przedszkolnej czterolatków i pięciolatków odwiedziły Bibliotekę w Chotomowie.
Mali słuchacze i tym razem dowiedzieli się kto może korzystać z biblioteki, jakie warunki należy spełnić aby zostać czytelnikiem. Podczas rozmowy o książkach wszystkie dzieci zgodziły się, że czytelnik powinien dbać o wypożyczoną książkę i oddawać je w wyznaczonym terminie. Dzieci z grupy przedszkolnej ?Miśki? i ?Tęczowe Rybki? dowiedziały się, że Biblioteka posiada w swoich zbiorach nie tylko książki tradycyjne ale również książki do słuchania, nagrane na płytach CD. Ponieważ chotomowska biblioteka jest już w całości skomputeryzowana, wypożyczenia odbywają się za pomocą specjalnego czytnika, a tradycyjną papierową kartę książki zastąpił kod, naklejany na okładkę każdego woluminu. Podczas lekcji bibliotecznej przyszedł czas także na głośne czytanie (?Jak skrzat Jagódka zakładał bibliotekę?, ?Franklin i książka z biblioteki?, wiersz Jana Brzechwy ?Na straganie?), a po nim krótka chwila na obejrzenie książeczek z ?Kącika dla dzieci?. Po spotkaniu rozdano dzieciom kolorowe zakładki do książek, a Biblioteka wzbogaciła się o kolejne, prześliczne albumy, wykonane samodzielnie przez przedszkolaków. Grupa ?Miśki? wykonała ?Magiczną Księgę Bajek?, a grupa ?Tęczowe Rybki? książeczkę pt. "Wesołe przygody Smoczka", którą  same napisały i sporządziły do niej ilustrację.

Dzieci z grupy przedszkolnej "Miśki"

altaltaltalt     altalt

Grupa przedszkolna "Tęczowe Rybki"

altaltalt