Wycieczka do Biblioteki w Chotomowie

W czwartek (21.02.2013) chotomowska biblioteka
gościła dzieci z grupy sześcio
latków Gminnego Przedszkola w Chotomowie.

Podczas lekcji bibliotecznej między innymi omówiono zasady korzystania z biblioteki publicznej: kto może korzystać ze zbiorów gromadzonych w bibliotece, jakie warunki należy spełnić aby zostać czytelnikiem. Dzieci dowiedziały się, że wśród książek dla dzieci, zgromadzonych w tzw. ?Kąciku dziecięcym? znajdują się opowiadania, baśnie i legendy, komiksy, wierszyki i książeczki popularno-naukowe z różnych dziedzin wiedzy. Następnie uwagę małych słuchaczy skierowano na wierszyki Jana Brzechwy. Poeta pisał wiersze lubiane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, w których głównymi bohaterami uczynił zwierzęta i rośliny. Zaprezentowano dwa znane wiersze poety ?Na straganie? i ?Kwoka?. Podczas czytania wybranych utworów okazało się, że dzieci doskonale znały je na pamięć. Zachęcone przez Panie wychowawczynie sześciolatki, odważnie wyrecytowały wiersze pt. ?Dzik?, ?Na Wyspach Bergamutach?, ?Skarżypyta?, ?Katar?. Na zakończenie Biblioteka otrzymała od całej grupy ?Biedroneczek? przepiękny album z ilustracjami do wiersza Jana Brzechwy ?Zoo? oraz pracę plastyczną przedstawiającą Mądrą Sowę z Chotomowa.

altaltalt