Nowy system informatyczny w Bibliotece

W trosce o jakość obsługi zdecydowaliśmy się na wdrożenie nowego systemu informatycznego w naszej bibliotece. Nowy system  wprowadza wiele opcji, które umożliwiają Czytelnikom bardziej interaktywne i przyjazne korzystanie z zasobów.

Czytelnik, odwiedzający bibliotekę otrzymuje, w miejsce starej, nową kartę biblioteczną.

front1back

Powyżej widoczna karta uprawnia do korzystnia zarówno z usług biblioteki w Jabłonnie, jak również z usług filii w Chotomowie.

Dzięki nowej karcie Czytelnik uzyskuje możliwość zalogowania się, poprzez stronę naszego katalogu, na swoje indywidualne konto. Jako numer czytelnika podajemy numer z pierwszego ciągu cyfr (na grafice powyżej na niebiesko) bez zer. Jako PIN podajemy numer z drugiego ciągu (na czerwono). Po zalogowaniu można:

• uzyskać informacje dotyczące wypożyczonych książek, terminów ich zwrotu
  • zarezerewować interesujące książki - jeżeli są wypożczone przez innego czytelnika
  • przełożyć termin zwrotu książki.

Więcej informacji można uzyskać w bibliotece. Zapraszamy również do samodzielnego eksplorowania nowych opcji na stronie katalogu.