POLECAMY - Darmowe audiobooki

Na naszej stronie  internetowej  znajduje  się  link, który odsyła do strony portalu wolnelektury.pl gdzie udostępniono bezpłatnie dla wszystkich kilkadziesiąt tytułów audiobooków.

Współczesny czytelnik ? użytkownik biblioteki to nie tylko osoba, która korzysta z tradycyjnie drukowanej książki. Jest to osoba, która chętnie korzysta z innych form dostępu do słowa pisanego. Coraz popularniejsze w codziennym użyciu jest korzystanie z książki mówionej ? audiobooków. Jest to alternatywna metoda ?czytania? książek. W bibliotekach w Jabłonnie i w Chotomowie już teraz nasi mieszkańcy mają możliwość wypożyczania tytułów książkowych czytanych przez profesjonalnych lektorów czy aktorów. Zbiory te udostępniane są na płytach CD najczęściej w formacie MP3, który pozwalają odsłuchiwać wykorzystując do tego komputer, laptop, odtwarzacz mp3. W naszej ofercie znajdują się publikacje zarówno dla dzieci, m.in. seria ?Bajki-Grajki?, lektury szkolne, ale też publikacje dla dorosłych czytelników, zarówno z literatury polskiej, jak i autorów zagranicznych, które czytają tak znane nazwiska jak ? Danuta Stenka, Piotr Fronczewski, Dominika Ostałowska i wielu innych.

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego oferuje wszystkim zainteresowanym możliwość dostępu do zbioru audiobooków udostępnionych w ramach projektu prowadzonego przez Fundację ?Nowoczesna Polska?. Na naszej stronie internetowej www.biblioteka-jablonna.eu znajduje się link, który odsyła do strony portalu wolnelektury.pl gdzie udostępniono bezpłatnie dla wszystkich kilkadziesiąt tytułów audiobooków. Zapraszamy do korzystania. Wśród opublikowanych tytułów znajduje się szereg lektur szkolnych ? m.in. utwory Hansa Christiana Andersena, utwory braci Grimm i inne.