Spotkanie w Chotomowie

W Chotomowie odbyło się kolejne spotkanie z Hanną Niewiadomską.

13 listopada 2012 r. w sali domu kultury, w Chotomowie odbyło się kolejne spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Hanną Niewiadomską. Tym razem na imprezę czytelniczą zostały zaproszone dzieci z trzecich klas Szkoły Podstawowej. Podczas spotkania uczniowie wysłuchali czytanych przez poetkę wierszy, wśród których miedzy innymi znalazły się takie tytuły jak (Mądra sowa z Chotomowa, Zakochane parasole, Ośmiornica, Zebra, Felek Kartofelek, Grzebień, Babcia, Bałwanek). Uczniowie zadawali pytania dotyczące twórczości autorki, na które pani Hanna cierpliwie odpowiadała. Po krótkiej lekcji na temat budowy wiersza oraz wspólnej zabawie w rymowanki, uczniowie chętnie zgłaszali się do recytowania wyuczonych wierszy. Dużo radości pani Hani i słuchaczom sprawiła Sonia, która zaprezentowała w śląskiej gwarze wiersz Juliana Tuwima "Pan Hilary". Na zakończenie autorka wręczyła wszystkim uczniom zakładki do książek, zachęcając do czytania i odwiedzania bibliotek. Była to kolejna udana impreza z bohaterką cyklicznych spotkań w Chotomowie, których zwieńczeniem będzie przeprowadzony w dniach od 3-7 grudnia 2012 r.

Quiz Literacki pt. "Czy znam wiersze Hanny Niewiadomskiej?".