Wójt Olga Muniak we wtorkowe popołudnie 11 grudnia 2007r. wzięła udział w akcji ?Cała Polska czyta dzieciom?.

W Gminnej Bibliotece Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego cyklicznie odbywa się czytanie bajek, wierszy i baśni dla najmłodszych. A wszystko w ramach znanej i popularnej ogólnopolskiej kampanii społecznej.

Więcej…
 

Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie przy współpracy Gminnego Centrum Kultury i Sportu zorganizowała w dniu 31 maja 2007 roku wyjątkowy wieczór poetycki.

Gościem wieczoru była znakomita poetka, MARIA ŁOTOCKA, wiceprezes Polskiej Sekcji Literackiej przy Związku Pisarzy Litwy i członek Związku Literatów Polskich.

Więcej…
 

W niedzielny wieczór 1 kwietnia 2007 r. w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jabłonnie odbył się koncert pt. "Miłość mi wszystko wyjaśniła". Wysłuchaliśmy utworów poetyckich Karola Wojtyły. Wiersze czyta Krystyna Czubówna.

Autorką scenariusza koncertu jest Anna Czachorowska, legionowska poetka, dyrektor Gminnejj Biblioteki Publicznej w Jabłonnie.

Więcej…
 

8.10.2006 odbyło się uroczyste nadanie Bibliotece imienia ks. Jana Twardowskiego i otwarcie wystawy poświęconej pamięci Ks. Jana.

Wybór księdza Jana Twardowskiego na patrona biblioteki jest nie tylko wyrazem hołdu dla życia Księdza Jana i uznania dla Jego twórczości, lecz także konsekwencją wspólnych działań Anny Czachorowskiej - kierownika Gminnej Biblioteki Publicznej i poety w ostatnim okresie jego życia. Efektem tej współpracy było wydanie przez Bibliotekę tomiku Jego poezji, pt.: "33 wiersze". Idea objęcia patronatem biblioteki znalazła aprobatę i błogosławieństwo poety.

Biblioteka zamierza przybliżać czytelnikom spuściznę literacką Księdza Jana poprzez wydzielenie specjalnego zbioru Jego twórczości, opracować i recenzji jej dotyczących.

 
«pierwszapoprzednia111112113114115116117118119następnaostatnia»

Strona 118 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting