Dołącz do nas!


ACADEMICA

 

Szukaj

Polecamy:

 

Dyplom honorowy dla Pani Anny Czachorowskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 

 

 

   Winston Morales Chavarro - poeta, pisarz, dziennikarz
i wykładowca uniwersytecki już wkrótce będzie gościem Biblioteki
w Jabłonnie.

Należymy do:

W sobotę, 27.10.1012, w ramach nowego cyklu "Spotkań autorskich bez liku- dla naszych czytelników"(projekt współfinansowany z funduszy Europejskiego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2014), odbyła się promocja najnowszego tomiku wierszy Ernesta Brylla "Pod wieżą zakochanych". Licznie zebranych gości przywitała p. dyr. Anna Czachorowska oraz Magdalena Koperska z Wydawnictwa Anagram. Wiersze odczytał sam autor, oprawę muzyczną zapewnił Andrzej Rybiński.

Więcej…
 

W ramach projektu "Spotkań autorskich bez liku - dla naszych czytelników" zapraszamy na spotkanie z Ernestem Bryllem:

 

Dnia 2 października 2012 r. w sali domu kultury, w Chotomowie odbyło się zorganizowane przez bibliotekę publiczną we współpracy z biblioteką szkolną spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Hanną Niewiadomską. Na imprezę zostały zaproszone dzieci z drugich klas chotomowskiej szkoły podstawowej. Po prezentacji wybranych wierszy z dorobku poetki, pani Hanna zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy w rymowanki. Następnie autorka cierpliwie odpowiadała na pytania dotyczące jej twórczości, opowiadała o tym skąd czerpie inspiracje oraz o radości jaką niesie ze sobą pisanie utworów dla najmłodszych. Na koniec gorąco zachęciła dzieci do czytania książek i do korzystania z bibliotek. Po spotkaniu zgromadzeni mieli okazję uzyskać pamiątkowy wpis autorki.

Biblioteka w Chotomowie.

 

Hanna Niewiadomska

Pani Hanny, poligrafa z wykształcenia, przygoda z poezją dziecięcą rozpoczęła się od wierszyków kierowanych dla trójki jej własnych pociech. Zarażona w ten sposób poetyckim bakcylem, kontynuowała realizowanie swojej pasji publikując wierszyki w stałej rubryce w legionowskim tygodniku "Gazeta Miejscowa". "Bajki czytanki Pani Hanki" spotkały się z ciepłym przyjęciem młodych czytelników, co umożliwiło wydanie ich w formie dwóch książek w latach 2003 i 2005, oraz w formie najnowszego zbiorczego wydawnictwa .

Hanna Niewiadomska, jako animatorka programu ?Cała Polska czyta dzieciom? w powiecie legionowskim, jest osobą głęboko zaangażowaną w propagowanie czytelnictwa poezji dziecięcej. Barwne i fascynujące spotkania autorskie z najmłodszymi, przyniosły poetce uznanie i popularność, które poświadczone zostały tytułami "Przyjaciela dziecka" i "Przyjaciela przedszkolaka". Kontakt z dziećmi, oraz możliwość spojrzenia na świat oczami najmłodszych poprzez poezję, stanowią dla Pani Hanny niewyczerpane źródło satysfakcji i okazję do realizacji swoich marzeń.

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 109 z 115
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting