Dnia 08.06.2010 (wtorek) w progach Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie gościła legionowska poetka, pani Hanna Niewiadomska.

Więcej…
 

W dniu 30.05.2010 r. na błoniach przed Pałacem w Jabłonnie odbył się, jak co roku, Dzień Dziecka połączony z Urodzinami księcia Poniatowskiego. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna im. Ks. Jana Twardowskiego zaprosiła ?Dobrą Bajkową Wróżkę" czyli znaną i cenioną pisarką dla dzieci - Wiolettę Piasecką.

Więcej…
 

Po wakacyjnej przerwie powróciły ?Jabłonowskie spotkania z poezją?. Ich bohaterką w ubiegłą niedzielę była jedenastoletnia Marta Lenart i jej wiersze z wydanego kilka miesięcy temu tomiku ?Złote srebro?.

Na spotkaniu (18 października 2009r.) swoją twórczość zaprezentowała młoda mieszkanka Jabłonny, Marta Lenart. ? Marta jest czytelniczką naszej biblioteki i pewnego dnia przyniosła swój tomik. Jej poezja jest bardzo dojrzała i to mnie urzekło. Zachwyciły mnie metafory i niezwykłe opisy przyrody których używa. Uznałam zatem, że rozpoczęcie tego sezonu od spotkania z twórczością tak uzdolnionej osoby, będzie doskonałym pomysłem. ? wyjaśnia Anna Czachorowska.

Więcej…
 

W niedzielę 7 czerwca, Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie świętowała swoje 60 urodziny. Na urodzinowym przyjęciu zjawili się nie tylko stali bywalcy jabłonowskiej książnicy, ale i lokalni włodarze, znamienici artyści oraz laureaci zorganizowanego przez bibliotekę konkursu poetyckiego.

Jubileuszowe uroczystości rozpoczęto Mszą świętą w parafialnym kościele w Jabłonnie. Następnie goście przenieśli się do Gminnego Centrum Kultury i Sportu, gdzie w sali widowiskowej, odbyła się artystyczna część imprezy. Słowa podziękowania i życzenia kolejnych sukcesów w rozwoju czytelnictwa w Jabłonnie, skierowała do dyrektor biblioteki Anny Czachorowskiej, wójt gminy Jabłonna Olga Muniak. Wójt przedstawiła również gościom rys historyczny książnicy, dzięki czemu mogli oni poznać genezę oraz losy gminnej biblioteki.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 106 z 110
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting