Dnia 2 października 2012 r. w sali domu kultury, w Chotomowie odbyło się zorganizowane przez bibliotekę publiczną we współpracy z biblioteką szkolną spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Hanną Niewiadomską. Na imprezę zostały zaproszone dzieci z drugich klas chotomowskiej szkoły podstawowej. Po prezentacji wybranych wierszy z dorobku poetki, pani Hanna zaprosiła uczniów do wspólnej zabawy w rymowanki. Następnie autorka cierpliwie odpowiadała na pytania dotyczące jej twórczości, opowiadała o tym skąd czerpie inspiracje oraz o radości jaką niesie ze sobą pisanie utworów dla najmłodszych. Na koniec gorąco zachęciła dzieci do czytania książek i do korzystania z bibliotek. Po spotkaniu zgromadzeni mieli okazję uzyskać pamiątkowy wpis autorki.

Biblioteka w Chotomowie.

 

Hanna Niewiadomska

Pani Hanny, poligrafa z wykształcenia, przygoda z poezją dziecięcą rozpoczęła się od wierszyków kierowanych dla trójki jej własnych pociech. Zarażona w ten sposób poetyckim bakcylem, kontynuowała realizowanie swojej pasji publikując wierszyki w stałej rubryce w legionowskim tygodniku "Gazeta Miejscowa". "Bajki czytanki Pani Hanki" spotkały się z ciepłym przyjęciem młodych czytelników, co umożliwiło wydanie ich w formie dwóch książek w latach 2003 i 2005, oraz w formie najnowszego zbiorczego wydawnictwa .

Hanna Niewiadomska, jako animatorka programu ?Cała Polska czyta dzieciom? w powiecie legionowskim, jest osobą głęboko zaangażowaną w propagowanie czytelnictwa poezji dziecięcej. Barwne i fascynujące spotkania autorskie z najmłodszymi, przyniosły poetce uznanie i popularność, które poświadczone zostały tytułami "Przyjaciela dziecka" i "Przyjaciela przedszkolaka". Kontakt z dziećmi, oraz możliwość spojrzenia na świat oczami najmłodszych poprzez poezję, stanowią dla Pani Hanny niewyczerpane źródło satysfakcji i okazję do realizacji swoich marzeń.

 

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie zaprasza na spotkanie z autorką książek dla młodzieży ? Cassidy Cathy ? 10.05.2012 o godz. 14,30 w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury i Sportu ul. Modlińska 102

Kathy Cassidy przyszła na świat w Coventry w roku 1962. Pisarstwem interesowała się już od wczesnej młodości - od kiedy sięga pamięcią lubiła tworzyć komiksy, szarady do gazet
i książeczki dla dzieci. Pierwszą z tych ostatnich napisała dla swojego młodszego braciszka już w wieku ośmiu lat.

Po studiach na wydziale sztuk pięknych na Uniwerytecie w Liverpoolu pracowała jako redaktor działu literackiego w sławnym magazynie dla nastolatek "Jackie". Następnie przez 12 lat udzielała porad na łamach młodzieżowego czasopisma "Shout" oraz zajmowała się pracą nauczyciela sztuk pięknych w szkole elementarnej, a później w szkole średniej.

Po założeniu rodziny przeprowadziła się do Szkocji. Obecnie mieszka razem z mężem Liamem i dwojgiem nastoletnich dzieci w wiejskim domku na wzgórzach Gallowey. Żyjąc na prowincjonalnym zaciszu poświęciła się całkowicie swojej największej pasji - tworzeniu literatury dla dzieci i młodzieży.

 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 105 z 111
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting