Z okazji obchodów roku Juliana Tuwima GBP w Jabłonnie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników, uczniów z klas I-III z Jabłonny oraz z Chotomowa, spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek ? poetką i autorką książek dla dzieci. Spotkania odbyły się 30 października w Salach Widowiskowych GCKiS-u w Jabłonnie oraz w Chotomowie.

Więcej…
 
 

31 października gościliśmy seniorów w bibliotece w Jabłonnie na ósmym z kolei ?Spotkaniu z Pasjami?, którego bohaterką była, propagatorka nauki, Magdalena Fikus.

 

Więcej…
 
W wtorek 29 października, po raz pierwszy w nowym roku szkolnym, gościliśmy w Bibliotece w Jabłonnie dzieciaki z przedszkola Bajkowy Domy, na, odbywającym się w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", tradycyjnym wspólnym czytaniu. Przy okazji upływającego roku tuwimowskiego, prezentowaliśmy najmłodszym wiersze Juliana Tuwima, takie jak: Lokomotywa, Murzynek Bambo, Ptasie Radio, Zosia Samosia oraz Rzepka. Nie było dla nas zdziwieniem to, że przedszkolaki wykazały się doskonałym rozeznaniem w twórczości poety - jego, pełne zaskakujących rymów i zabawnych onomatopei, wiersze, mimo upływu lat, ciągle łatwo zapadają w pamięć, przy okazji ucząc i bawiąc. 
 
alt

24 października 2013 r. o godz. 11.00 - kolejny cykl z dwunastu zaplanowanych "Spotkań z pasjami", realizowany dzięki pomocy fundacji Orange dla Bibliotek odbył się tym razem w chotomowskiej bibliotece. Choć nie wszyscy seniorzy odpowiedzieli na zaproszenie, to jednak przedpołudniowe spotkanie z Panem Romanem Zamyślewskim można zaliczyć do udanych. W kameralnym gronie, z zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowieści ciekawej osoby, której pasją realizowaną na emeryturze jest żeglarstwo.

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 104 z 124
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting