W 7 listopada 2013 roku, na zaproszenie Biblioteki, Jabłonnę odwiedzą artyści z krakowskiego Teatru MORALITET. O 12.30, w Sali Widowiskowej Domu Ogrodnika w Jabłonnie, młodzi aktorzy wystawią, kierowany do gimnazjalistów, spektakl profilaktyczno-edukacyjny "Euforia", poświęcony problematyce uzależnień wśród młodzieży.

 

Z okazji obchodów roku Juliana Tuwima GBP w Jabłonnie zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników, uczniów z klas I-III z Jabłonny oraz z Chotomowa, spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek ? poetką i autorką książek dla dzieci. Spotkania odbyły się 30 października w Salach Widowiskowych GCKiS-u w Jabłonnie oraz w Chotomowie.

Więcej…
 
 

31 października gościliśmy seniorów w bibliotece w Jabłonnie na ósmym z kolei ?Spotkaniu z Pasjami?, którego bohaterką była, propagatorka nauki, Magdalena Fikus.

 

Więcej…
 
W wtorek 29 października, po raz pierwszy w nowym roku szkolnym, gościliśmy w Bibliotece w Jabłonnie dzieciaki z przedszkola Bajkowy Domy, na, odbywającym się w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom", tradycyjnym wspólnym czytaniu. Przy okazji upływającego roku tuwimowskiego, prezentowaliśmy najmłodszym wiersze Juliana Tuwima, takie jak: Lokomotywa, Murzynek Bambo, Ptasie Radio, Zosia Samosia oraz Rzepka. Nie było dla nas zdziwieniem to, że przedszkolaki wykazały się doskonałym rozeznaniem w twórczości poety - jego, pełne zaskakujących rymów i zabawnych onomatopei, wiersze, mimo upływu lat, ciągle łatwo zapadają w pamięć, przy okazji ucząc i bawiąc. 
 
«pierwszapoprzednia101102103104105106107108109110następnaostatnia»

Strona 101 z 122
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting