Biblioteka na Święcie Gminy

 P1100968aa

  W sobotę 8 września 2018 r. nasza Biblioteka uczestniczyła w Swięcie Gminy Jabłonna, organizowanym corocznie na terenie zespołu parkowo-pałacowym przed pałacem w Jabłonnie. Tegoroczne Swięto Gminy, tak jak w poprzednim roku, połączone było z Festiwalem Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw Powiatu Legionowskiego.
W naszym namiocie wiele się działo. Była Strefa Wymiany książek, rozdawane były książki i zakładki do książek. Na dzieci czekały słodycze i drobne gadżety.
Kulminacyjnym punktem naszego programu było Narodowe Czytanie „Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. Bogata polszczyzna naszego pisarza pięknie wybrzmiewała w interpretacji naszych zaproszonych gości – poetów i pisarzy, którzy także prezentowali swoją twórczość.

Więcej…
 

  Święto Gminy 8.09.2018


  Serdecznie zapraszamy Szanownych Państwa do namiotu Gminnej Biblioteki Publicznej im. Ks. Jana Twardowskiego w Jabłonnie.

 W godz. 11.00-13.00 odbędzie się Narodowe Czytanie "Przedwiośnia"  Stefana Żeromskiego. Od godz. 11.00 będą obecni nasi goście, pisarze i  poeci: Marta Berowska, Hanna Niewiadomska, Sylwia Piwowar, Jan Zumis. Katarzyna Kuligowska będzie podpisywać najnowszą, wydaną  przez naszą Bibliotekę książkę pt. "Jabłonna Augusta". Zapraszamy również do Strefy Wymiany Książek. Mamy także dla Państwa książki i  zakładki do książek w prezencie.

 

Dotacja BN dla Biblioteki w Jabłonnie

 

  14 tysięcy złotych dla jabłonowskiej Biblioteki – więcej nowości wydawniczych od sierpnia 2018 r.

  Pod koniec lipca b.r. została podpisana umowa między Biblioteka Narodową a Gminną Biblioteką Publiczną w Jabłonnie, dotycząca dofinansowania w ramach zadania Priorytet 1- „Zakup Nowości Wydawniczych do Bibliotek Publicznych” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Celem Programu realizowanego w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” jest wzbogacenie księgozbiorów polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży. W tym roku Biblioteka w Jabłonnie otrzymała dofinansowanie, tak jak w roku ubiegłym w wysokości 14. 000, -zł. Są to największe z dotychczasowych dotacji, otrzymywanych przez naszą Bibliotekę od 13 lat. Zapraszamy więc od 20 sierpnia miłośników książek do naszej Biblioteki w Jabłonnie i Filii w Chotomowie do wypożyczania nowych pozycji książkowych.

 

74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego - obchody w Jabłonnie


Zapraszamy na gminne uroczystości związane z obchodami 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

1 sierpnia 2018 r. (środa) - Skwer "Alfy" i "Skiby" w Jabłonnie.

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia11121314151617181920następnaostatnia»

Strona 11 z 119
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting