Wizyta w Bibliotece w Jabłonnie


  Jabłonowską Bibliotekę odwiedziły  dzieci z grupy przedszkolnej "Liski" Gminnego Przedszkola w Jabłonnie. Na zakończenie miłego spotkania z baśnią przedszkolaki otrzymały dyplomy Honorowych Czytelników biblioteki.

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Polska Szkoła im. ks. Jana Twardowskiego w Nowym Jorku

 

Zaprzyjaźniona z naszą Biblioteką Polska Szkoła im. ks. Jana  Twardowskiego w Nowym Jorku zaprasza na spotkanie z Jej Patronem Ks. Janem Twardowskim.

Spotkanie odbędzie się 27 stycznia 2018 r.

New York, Brooklyn 23 Avenue/ 85th Street

 

Ks. Jan Twardowski - 12. rocznica śmierci poety

 

Dziś, 18 stycznia 2018 r. minęła 12. rocznica śmierci ks. Jana Twardowskiego, Patrona naszej Biblioteki.

 12 lat temu na spotkanie z Bogiem odszedł niezwykły kapłan, niezwykły poeta, niezwykły człowiek. Człowiek o niebywałym smaku literackim i subtelnym poczuciu humoru. Przez krytyków nazywany „poetą uśmiechu”, „poetą uśmiechniętego Chrystusa”, „Świętym Franciszkiem literatury". Sam siebie nazywał „Kapłanem maluchów i dorosłych „w kratkę”, „Janem od Biedronki”.

  Ksiądz Jan Twardowski często nazywany jest poetą wiary, nadziei i miłości. Wiara w poezji Twardowskiego jest czymś dramatycznym i heroicznym na skalę powszedniego życia. Wiara – to właśnie heroizm życia powszedniego. Wiara nie jest spoczynkiem, ale wytężoną aktywnością. Zauważmy jednak umieszczenie miłości w rzędzie spraw najważniejszych dla człowieka.     

 

                                                                                

Więcej…
 

Wizyta przedszkolaków w Bibliotece (16.01.2018 r.)


   Bibliotekę w Jabłonnie, po raz pierwszy w tym roku odwiedziły przedszkolaki z Bajkowego Domu. Podczas spotkania zaprezentowano małym słuchaczom "Baśń o dwunastu miesiącach", niezwykłą opowieść o złej macosze, niewdzięcznej córce i dobrotliwej pasierbicy.

 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 10 z 107
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting