Teatr "Maska" w Jabłonnie i w Chotomowie


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej…
 

Tydzień Bibliotek w Jabłonnie - Zaproszenie
 

Spotkanie autorskie z kolumbijskim poetą - Zaproszenie


   Biblioteka w Jabłonnie zaprasza do Klubu Księgarza w Warszawie na spotkanie autorskie z Winstonem Moralesem Chavarro - kolumbijskim pisarzem.

Spotkanie odbędzie się w piątek 17 maja 2019 r. o godzinie 17:00 w Klubie Księgarza w Warszawie - Rynek Starego Miasta 22/24

 

Tydzień Bibliotek 2019 -  Zapraszamy

  

   Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w dniach 8-15 maja organizuje Tydzień Bibliotek - ogólnopolską akcję promującą czytelnictwo i biblioteki. Celem tego przedsięwzięcia jest upowszechnienie książek i czytelnictwa, a także podkreślenie roli, jaką pełnią biblioteki i bibliotekarze w poprawie jakości życia i edukacji. W tym roku Ogólnopolski Tydzień Bibliotek przebiega pod hasłem #biblioteka. Hasło zostało wybrane przez okręg lubelski Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Uzasadnienie:
Za tym hasłem kryją się ludzie, zbiory, spotkania, wydarzenia, imprezy, konkursy. Współczesna biblioteka jest mocno zakorzeniona w historii, a jednocześnie śmiało spogląda w przyszłość. Marka biblioteka jest utrwalona w świadomości społecznej, ale nieustannie poszukuje nowych użytkowników i przyciąga ich innowacyjnymi usługami. Promowanie biblioteki opatrzone znakiem # ułatwia potencjalnym użytkownikom dotarcie do jej usługi zasobów, świadczy o tym, że biblioteka jest nowoczesna i korzysta z nowych technologii. Hasztag porządkuje i wyróżnia, a przede wszystkim podkreśla szczególne znaczenie biblioteki w systemach informacyjnych.

  Nasza Biblioteka bierze udział w tej akcji i rozpoczyna od 6 maja otwarciem wystawy, poświęconej Stanisławowi Moniuszce. W programie przygotowanym na ten tydzień, każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród wydarzeń m.in. spektakle teatralne dla dzieci, spotkania autorskie dla dzieci i dorosłych, warsztaty filozoficzne dla młodzieży. 16 maja w czwartek - Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego obchodzi Jubileusz 70-lecia działalności. Zapraszamy serdecznie naszych Czytelników na Jubileuszowe spotkanie autorskie z kolumbijskim poetą Winstonem Moralesem Chavarro.

Winston Morales Chavarro to kolumbijski poeta, publicysta i prozaik. Laureat licznych nagród literackich krajowych i międzynarodowych. Profesor zwyczajny na Uniwersytecie w Cartagena de Indias. W swojej twórczości literackiej porusza tematy związane z filozofią i mitologią. Jego poezja bada historię mitu i tajemnicy ludzkiego życia. Jego teksty zostały przetłumaczone na język francuski, angielski, niemiecki, włoski i polski. Znajdują się w licznych antologiach krajowych i zagranicznych.

Więcej…
 
«pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia»

Strona 5 z 124
Free joomla themes
Joomla extensions by Siteground Hosting